'MEMLEKET SEVDALISI BİR DEVLET ADAMIYDI'

'MEMLEKET SEVDALISI BİR DEVLET ADAMIYDI'

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, merhum BaşbakanAdnan Menderes’in vefatının 55. yıl dönümünde açıklama yaptı. BaşkanSubaşıoğlu, “Demokrasi şehidimiz, memleket sevdalısı merhum Başbakanımız AdnanMenderes'i ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in idam edilmesinin üzerinden55. yıl geçti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, demokrasi şehidiBaşbakan Adnan Menderes'i ölümünün 55. yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâdetti. Başkan Subaşıoğlu, merhum Menderes ve arkadaşlarının Türkiye’ninkalkınmasına sağladıkları katkının ömür boyu hatırlanacağını ve anılacağınıifade etti.

Başkan Subaşıoğlu, “Merhum Başbakan Adnan Menderes,ülkemizin kalkınmasına ve demokrasimize büyük katkılar sağlamıştır. Ancak Türkiyeilk defa 27 Mayıs 1960 tarihinde askeri bir müdahale ile karşılaşmıştır. O gün,Türk demokrasi tarihine büyük bir kara leke olarak geçmiştir. Büyük bir devletadamı ve memleket sevdalısı Adnan Menderes’in 17 Eylül günü idam edilmesidemokrasi tarihimizde bir yara açmıştır. Merhum Menderes ve arkadaşlarınınülkemize sağladıkları katkılar ilelebet hatırlanacaktır. Bu düşüncelerle odönemde haksız yargılama ile mahkum edilen merhum Başbakan Adnan Menderes,Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER