Menteşe Belediyesi pandemi raporu hazırladı

Menteşe Belediyesi 11 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde görülmeye başlayan Kovid-19 vakalarının ardındın 1 yıllık süre içerisinde pandemi ile mücadele çalışmalarını bir rapor halinde hazırlayarak kamuoyuyla paylaştı.

Menteşe Belediyesi pandemi raporu hazırladı

Menteşe Belediyesi, ülkemizde görülmeye başlayan Kovid-19 vakalarının ardındın geçen süre içerisinde pandemi ile mücadele çalışmalarını bir rapor halinde hazırlayarak kamuoyuyla paylaştı.

Raporda Menteşe Belediyesi olarak alınan sağlık önlemleri, tedbirler ve faaliyete geçen hizmetleri derlediklerini belirten Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Ülkemizde ve dünyada küresel bir sorun haline gelen Kovid-19 salgını, özellikle salgının yayılımını önlemeye yönelik tedbirlerin alınması ve planlamaların yapılmasında ve sosyoekonomik sonuçlarının etkilerinin azaltılmasında yerel yönetimlerin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. 31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın tercihi ile devam ettiğimiz Belediye Başkanlığı görevimizde 2 yılı geride bıraktık. Bu süreçte Menteşe’de ihtiyaç duyulan hizmetleri ve halkımıza vaat ettiğimiz projeleri hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduk. Ancak geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından dolayı plan ve programlarımızda bazı değişiklikler yaptık. Rutin belediyecilik hizmetlerimizin yanında pandemi nedeniyle kriz belediyeciliğine geçtik. Muğla Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilgili kamu kurumlarıyla işbirliği içinde toplum sağlığına ve tarımsal üretime yönelik çalışmalar gerçekleştirdik.  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olduk. Raporda özellikle Kovid-19 salgınına karşı 2020 yılından bu yana aldığımız tedbirleri ve faaliyete geçirdiğimiz hizmetleri derledik. Kovid-19 salgını sona erinceye kadar gerekli olan hassasiyeti göstererek, hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER