Menteşe Belediyesi’ne jüri özel ödülü

İzmir'de Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 34’üncü Olağan Meclis toplantısında Menteşe Belediyesi’ne ‘Pandemi Süresince Tarımsal Üretimin Yerel Tohumla Desteklenmesi’ projesiyle, Sağlıklı Yaşam kategorisinde jüri özel ödülü verildi.

Menteşe Belediyesi’ne jüri özel ödülü

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin 34’üncü Olağan Meclis Toplantısı İzmir'de Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ile birliğe üye belediye başkanları katıldı. Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda Menteşe Belediyesi, 35 belediyenin 102 projesi arasından jüri özel ödülüne layık görüldü. Ödül töreninde, Menteşe Belediyesi’ne ‘Pandemi Süresince Tarımsal Üretimin Yerel Tohumla Desteklenmesi’ projesiyle, Sağlıklı Yaşam kategorisinde jüri özel ödülü verildi.

"BİRLİĞİN ÜYESİ OLMAKTAN GURURLUYUZ"

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin pandemi süreci ile öneminin bir kat daha arttığını belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Pandemi sürecince birliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Sağlık, yalnızca hasta olduğumuzda anımsanacak bir değer değildir. Bu süreç bilimin, bireysel ve toplumsal duyarlılığın, örgütlenmenin, ekonomik ve sosyal önlemlerin ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. Sağlıklı Kentler Birliği bu anlamda tam da bu ihtiyaca yanıt bulmak için büyük ve önemli bir girişimdir. Bu bakımdan Sağlıklı Kentler Birliği’nin üyesi olmaktan gururluyuz. Bu yıl 11'incisi düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda ‘Pandemi Süresince Tarımsal Üretimin Yerel Tohumla Desteklenmesi’ projesiyle, Sağlıklı Yaşam kategorisinde jüri özel ödülü almaktan da mutluyuz. Sağlıklı bir kent yaratmak için yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor. Aldığımız her ödül bizlerin daha çok çalışmasına vesile olurken, sorumluluğumuzun da arttığı bilincini hatırlatıyor. Menteşe Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığı ve refahı için çalışmaya, halk katılımcılığını ve yaşam kalitesini arttıran projeler üretmeye, devam edeceğiz” dedi. Menteşe Belediyesi, 35 belediyenin 102 projesi arasından jüri özel ödülüne layık görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER