Menteşe’de Toplu Sünnet Şöleni

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği, toplu sünnet töreni ve çocuk etkinlikleri ile devam etti.

Menteşe’de Toplu Sünnet Şöleni

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği, toplu sünnet töreni ve çocuk etkinlikleri ile devam etti. Menteşe Belediyesi başkanlık binası önünde yapılan toplu sünnet töreninde çocuklar çeşitli etkinlikler ile doyasıya eğlendi. Başkan Gümüş törende çocuklar birlikte zeybek oynadı. 

Belediye Başkanı Bahattin Gümüş toplu sünnet töreninin geleneksel hale geldiğini belirterek, “Buradaki amaç çocukları sadece sünnet ettirmek değil onları ve ailelerini sevindirmek. Pandemi döneminde her ne kadar tören yapamasak da biz yine kırsaldaki çocuklarımızın sünnetlerini yaptırmıştık. Bu bizim için önemli bir etkinlik" ifadelerini kullandı. Törende sünnet edilen çocuklara Başkan Gümüş, milletvekilleri, dernek başkanları ve belediye başkan yardımcıları tarafından gram altın takıldı. Etkinlik sonrası Başkan Gümüş, çocuklarla zeybek oynadı. Çocuklar daha sonra aileleri ile birlikte kendilerine tahsis edilen üstü açık araçla şehir turu yaptılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER