Merakla beklenen Yeni Toyota Corolla için Toyota Plaza Yarımca’da gösterişli tören

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adetten fazla tercih edilen ‘efsane model’ Corolla’nın 12’nci nesli Denizli Toyota Plaza Yarımca’da düzenlenen özel bir törenle tanıtıldı.

Merakla beklenen Yeni Toyota Corolla için Toyota Plaza Yarımca’da gösterişli tören

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adetten fazla tercih edilen ‘efsane model’ Corolla’nın 12’nci nesli Denizli Toyota Plaza Yarımca’da düzenlenen özel bir törenle tanıtıldı. Çok sayıda davetlinin katılımıyla Denizli Toyota Plaza Yarımca’da düzenlenen Yeni Corolla’nın ilk tanıtım toplantısında konuşan Toyota Plaza Yarımca Satış Müdürü Tolga Yazgın, uzun zamandır bu anı beklediklerini belirterek; “Hem bizler, hem de müşterilerimiz büyük heyecan ve mutluluk yaşıyoruz. Toyota’nın misyonu en iyi otomobilleri üretmek ve markamızı Türkiye’nin en sevilen markası yapmaktır. Corolla’nın yükselen bu hedefte kilit rol oynayacağına inanıyorum. Üstelik Corolla’nın hybrid modeli ile birlikte Türkiye’de üretiliyor olması bize çok büyük bir mutluluk ve gurur veriyor” dedi. Yeni Corolla’nın tasarımı, konforu, teknolojisi ve sürüş keyfi ile bilinen Toyota kalitesini yaşattığını ve tutku ile bağlanılacak bir model olduğunu da söyleyen Yazgın, “Toyota Corolla’nın hayran bırakan stili çok etkileyici. Tüm bu özellikleriyle prestiji ortaya koyan Toyota Corolla’yı kullanmak büyük bir ayrıcalık olacaktır” şeklinde konuştu. Hybrid teknolojisinin öncü ve lider markası Toyota, 12’nci jenerasyon Corolla’da kendi kendini şarj eden hybrid teknolojisine de yer veriyor. Toyota Corolla Hybrid, kendi kendini şarj eden 122 HP güç üreten 1.8 litrelik hybrid motora sahip. Corolla aynı zamanda 132 HP’lik 1.6 litrelik benzinli motorla da satışa sunulacak.

COROLLA’DA ÖZLEMLE BEKLENEN YENİLİK “SUNROOF”

Yeni Corolla’daki en büyük yeniliklerden biri de elektrikli açılabilir Sunroof oldu. Corolla tutkunlarının ısrarla dile getirdikleri ve özlemle bekledikleri Sunroof 12’nci nesil Corolla’ya farklı bir hava katıyor. Yeni Corolla’nın hibrit versiyonunda Toyota’nın en gelişmiş güvenlik donanımları benzersiz Toyota Safety Sense özellikleri ile standart olarak tüm donanım seviyelerinde sunuluyor. Kaza yapma ihtimalini en aza indiren bu yüksek teknolojiye sahip sistem, araç içindekileri olduğu kadar yayalar ve bisikletliler için de güven veriyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, hava ne kadar karanlık olursa olsun, yepyeni Gece Algılama özelliğiyle, araç önündeki yayaları algılarken, gerektiğinde otomatik olarak fren yapıyor. Ayrıca Bisikletli Algılama teknolojisi ile gündüzleri de bisikletliler algılanarak sürücüyü dikkatli olması için uyarıyor. Yeni Corolla’daki, yeni aktif güvenlik paketi şimdi daha yüksek çözünürlüğe sahip kamera ve milimetrik dalga radarına sahip sistemden oluşuyor. Tehlikeyi tespit etme konusunda geliştirilen ve fonksiyonelliği artırılan Toyota Safety Sense sisteminde, tüm hızlarda Adaptif Hız Sabitleyici sistem (ACC), otomatik yönlendirme desteğini içeren Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB) teknolojileri de bulunuyor. Bununla birlikte Yeni Corolla’nın donanıma bağlı olarak Geri Manevra Trafik Uyarı özelliğine sahip Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve Akıllı Radar Tanıma Sistemi (ICS) gibi sistemler de yer alıyor.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211