Merkezefendi Belediyesi Bilim Şenliği başladı

Merkezefendi Belediyesi, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi iş birliğiyle organize edilen ‘Bilim Şenliği’ başladı.

Merkezefendi Belediyesi Bilim Şenliği başladı

Merkezefendi Belediyesi, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi iş birliğiyle düzenlenen ‘Bilim Şenliği’ Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde açıldı.

Şenliğin açılışına; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Belediyemiz ile Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi arasındaki iş birliği ile düzenlendi. Bilim Şenliği’ne tüm hemşerilerimi davet ediyorum. TÜBİTAK’a sunulan projeler arasından ilk 50 proje arasına girmeyi başaran ‘Bilim Şenliği’ üç gün süreyle açık kalacak. Merkezefendimizi sanatın, bilimin, kültürün merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, büyüklerimizi bilimle, sanatla, kültürle buluşturacağız. Buluşturmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bilim şenliğine; Pamukkale Üniversitesi’nde görev yapan; Prof. Dr. Fatma Susar Kırmızı, Doç. Dr. Ayşe Savran Gencer, Doç. Dr. Zeynep Ayvaz Tuncel, Dr. Öğr. Üyesi Gül Hanım Boran, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Tanyeri, Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Çekbaş, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Meral Tanrıöğen, Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Karakaş, Arş. Gör. Dr. Asiye Bahtiyar, Arş. Gör. Merve Eker de atölyeleri ile şenliğe katkıda sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER