Merkezefendi Belediyesi çalışanlarına yüzde 20 zam yapıldı

Merkezefendi Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında iki yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Merkezefendi Belediyesi çalışanlarına yüzde 20 zam yapıldığı sözleşmeyi, Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan imzaladı.

Başkan Doğan, “Sizlere, göreve geldiğimizde sendikal haklarınız verilecek diye söz vermiştik. Belediyemizde adaletsizlik ve eşitsizlik sorununu ortadan kaldırdık. Bu yüzden mutlu ve gururluyum. Yıllık 20 günlük yevmiye ve birçok sosyal haklar işçi kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Merkezefendi Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen görüşmelerde anlaşmaya varılarak iki yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binası bahçesinde gerçekleştirilen sözleşme ile belediye çalışanlarının maaşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan Toplu İş Sözleşmesi’ni birlikte imzaladı. Belediye çalışanlarının birçok sosyal hakka sahip olacağını söyleyen Başkan Doğan, “Belediyemizde aynı işi yapıp da farklı ücret alan arkadaşlarımız vardı. Büyük bir eşitsizlik ve adaletsizliğe bu sözleşme ile son verdik. Sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Birçok sosyal hakka sahip olacaksınız. Yılda 20 günlük yevmiye sizi bekliyor olacak. Hepinize de sabrınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İNSAN ONURUNA YAKIŞAN BİR ŞEKİLDE YAŞAYACAKSINIZ”

Mücadelelerinden dolayı çalışma arkadaşlarını kutlayan Başkan Doğan, “Belediye-İş Sendikası ile toplantılarımızı gerçekleştirdik. Eşitliği ve adaleti sağladık. Bütçemiz el verdiğince, sosyal hakların da iyi olduğu bir sözleşme imzaladık. Artık insan onuruna yakışan bir şekilde yaşayacaksınız. En değer verdiğimiz konu örgütlü mücadele olmalıdır. Örgütlü mücadele olmazsa her zaman yenilirsiniz. Bu anlamda sizleri vermiş olduğunuz mücadele için kutluyorum” dedi.

“3 BİN TL’NİN ALTINDA MAAŞ OLMAYACAK”

Ücretlere yüzde 20 zam uyguladıklarını söyleyen Başkan Doğan, “Ben, sizlerle birlikte yola çıktım. Merkezefendimize sizlerle beraber projeler kazandıracağız. Bugün itibari ile belediyemizde 3 Bin TL altında ücret alınmayacak. Bizler sizlerle birlikte onurlu bir yaşam sürmek istiyoruz. Eşinizle, çocuğunuzla, ailenizle yaşam standartlarınızın çok iyi olmasını istiyoruz. Çalışmalarımız hep bu yönde” diye konuştu.

“KIDEM TAZMİNATINIZA GÖZ DİKİYORLAR”

Emekçinin, işçinin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Doğan, “Bizler burada mücadele ederken, başkaları sizin kıdem tazminatınıza göz dikiyorlar. Bu krizde, bu işsizlikte sizin yanınızda olacaklarına, sizlere zam yapacaklarına, sizlere sendikal haklarınızı vereceklerine kıdem tazminatınıza göz dikiyorlar. Sizin alın terinizde, emeğinizde gözü olanları 31 Mart 2019’da cezalandırdınız. Ve inanıyorum ki yine gerekeni yapacaksınız. Sizlerin her zaman yanındayız. Emeği, emekçiyi ve alın terinin ne demek olduğunu biliyoruz. Örgütlü mücadelenizin sonuna kadar yanındayız. Bütçe el verdikçe en iyi imkânları sağlamaya hazırız” dedi.

“BÜYÜK BİR AİLEYİZ, BİR BÜTÜNÜZ”

Merkezefendi’yi vizyon ilçe yapacaklarını söyleyen Başkan Doğan, “Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak büyük bir aileyiz, bir bütünüz. Mutluluk ve huzur aileden başlar. Bu birlikteliğin ve bütünlüğün bozulmaması, bu mücadelenin bitmesini istemiyoruz. Hep birlikte çalışarak, bir olarak Merkezefendi’yi vizyon ilçe yapacağız. Geldiğiniz için, katkılarınız için çok teşekkür ediyorum. Geldiğiniz için. Toplu İş Sözleşmemiz belediyemize, Merkezefendimize ve çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

“EMEK MÜCADELESİ İÇİN BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDERİM”

Tarihi bir gün yaşadıklarını belirten Belediye-İş Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan, “Burada tarihi bir gün yaşıyoruz. Bunu Sayın Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a borçluyuz. Başkan Doğan, sözlerini bir bir yerine getiriyor. Demokrasi ve emek mücadelesi için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Emek en yüce değerdir. Yıllardır mağdur olan, şirketlerde haklarını arayan arkadaşlarımız var. Yıllardır söylüyoruz, belediyede çalışan herkes işçidir, emekçidir, kamu çalışanıdır. Belediye emekçilerini görmezden geldiler. Bizim siyasi partimiz Türkiye Cumhuriyeti’dir, lideri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Belediye çalışanları olmadan hayat olmaz, bizler doğumdan ölüme kadar hizmet ediyoruz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Kıdem tazminatı her şeyimizdir. Sendikal haklar demokrasinin temel taşıdır. Toplu İş Sözleşmesi’nde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER