MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ KARNE GÜNÜNÜ KARNAVALA ÇEVİRDİ

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ KARNE GÜNÜNÜ KARNAVALA ÇEVİRDİ

Merkezefendi Belediyesi tarafından yürütülen ve bu yıl ikincisi yapılan ‘Karneni Getir, Topunu Götür’ projesi kapsamında 5 bin öğrenciye basketbol topu hediye edildi. Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu gerçekleşen tören; ‘Karizma Show’un akrobatik basketbol şovuyla birlikte karnaval havasına büründü.

Merkezefendi Belediyesi öğrencilerin karne aldığı günü tam bir şölene çevirdi. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yıl da devam edilen ‘Karneni getir, topunu götür’ projesi kapsamında; 16 okuldan 5 bin öğrenciye 5 bin basketbol topu Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen törenle dağıtıldı. Törene; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

KARİZMA SHOW MEST ETTİ
Basketbol toplarını almak için Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’na gelen öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadılar. Salonda müzikler ile coşan coşturan öğrenciler ‘Karizma Show’un akrobatik basketbol şovu ile eğlenceli dakikalar yaşadılar. Denizli’nin Türkiye Basketbol 2. Ligi’ndeki tek temsilcisi Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Basketbol takımının oyuncuları, öğrencilerin bu özel gününde yalnız bırakmadı. Salona gelerek öğrencileri selamlayan basketbolcular organizasyona renk kattı.

“BAŞKAN SUBAŞIOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDERİM
Törende konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; “Gerçekten bu salon bugün çok güzel, çok coşkulu bir gün yaşıyor. Bize bu şöleni yaşatan  Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yılda aynı salonda çok güzel bir coşku ile burada buluşmuştuk. Bu yaptığımız program çok hoşumuza gitmişti. Bugün de böyle bir programı icra etmekle çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bir spor adamı olarak belediyemizin gençlere bu katkıyı sağlamasından çok mutluyuz. Bu salon çok kalabalıklar gördü ama özellikle bu sezon Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Basketbol takımımız ile birlikte daha özel günler yaşıyoruz. Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na basketbola verdiği katkılardan dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

“SPORA VE SPORCUYA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”
Merkezefendi Belediyesi olarak kurulduğu ilk günden bu yaran spor ve sporcunun yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu “Daha ilk aday olduğumuz gün demiştik ki; ‘Merkezefendi’de spor, Pazar akşamları ekranların başına kilitlenerek izlenen bir şey olmaktan çıkarılacak, bizzat her bireyin yapabileceği hale getireceğiz’ demiştik. Çok şükür bugün Merkezefendi Belediyesi olarak vatandaşlarımızı bizzat spor yapmasını görmekten mutlu oluyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde belediye olarak spora ve sporcuya ciddi miktarda kaynak ayırmaya devam edeceğiz. Merkezefendimizin çok önemli özellikleri var. Merkezefendi’de yaklaşık 60 bin sporcu var. Yapılan tüm sınavlarda hem akademik başarıda hem sporsal başarıda, hem TEOG hem Üniversite sınavlarında; Denizli’de 19 ilçe arasında hep birinci oluyor. Türkiye’de ise ya hep ilk 3’te ya da hep ilk 5’te yer alıyor. Onun için siz değerli gençler kendinizi alkışlamalısınız” diye konuştu.

“BAMBAŞKA PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”
“İnşallah önümüzdeki dönemde spora ve sporcuya yönelik bambaşka projelere imza atacağız” diyen Subaşıoğlu, şunları söyledi: “Bugüne kadar spor ilişkin yapmış olduğumuz projelerden bahsetmek istiyorum. Merkezefendi sınırları içerisinde bulunan 5. Sınıf tam 21 bin öğrenciye bisiklet hediye ettik. Bu Türkiye’de bir rekor.  Merkezefendi’nin spor ilişkin hedefleri var bunlardan biri bisiklet, biri tenis bir diğeri ise basketbol. Bu kapsamda tam 7.5 km’lik bisiklet yolunu da Merkezefendi’ye kazandırdık. Bugüne kadar Merkezefendi sınırları içerisindeki okullarda nerede bir mekan bulursak 36 adet okula halısaha yaptık.”

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NDAN MÜJDE
Törende yeni müjdeler de veren Başkan Subaşıoğlu; “Bu sene Nisan ayında Selçukbey Spor Eğitim Merkezi açılacak. İçerisinde kapalı tenis, futbol, basketbol ve atletizm pistleri olacak. Yine bu sene bir müjde vermek istiyorum. Yaz aylarında Merkezefendi’de Cami Olimpiyatları gerçekleştireceğiz. Bugün spora ilişkin önümüzdeki dönem stratejik bir projemizi  açıklamak istiyorum. Geçtiğimiz yıl Bölgesel ligde mücadele eden Yüksekçıta Koleji Basketbol takımı ile Merkezefendi Belediyesi arasındaki anlaşma ile takımımız bu sene Denizli’yi Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde temsil ediyor. Merkezefendi Belediyesi’nin bu konuda yeni hedefleri var. Bu kapsam önümüzdeki dönemde basketbol alt yapı kurslarımız açılacak ve binlerce gencimiz burada eğitim alacak. Kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor ve Türkiye’de ilk defa yapılacak olan organize bir alt yapı merkezini kuruyoruz” dedi.

“BAŞARILI OLACAĞINIZA İNANIYORUM”
Konuşmasında gençlere seslen Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü; “Gelecek sizsiniz, Belediye Başkanımız sözlerini verdi. Sizler de çok çalışacaksınız. Bizler de sizin destekçiniz olacağız. Sizlerle ne kadar övünsek azdır. 21. Yüzyıl bilim çağıdır, sizlerde buna çok iyi hazırlanmalısınız. Sizler çalışmaya devam ederseniz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye devam ederseniz, başarılı olacağınıza inanıyorum” diye konuştu. 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221