Merkezefendi Belediyesi maske üretimine başladı

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan personel, gönüllü olarak steril maske üretimine başladı.

Merkezefendi Belediyesi, Çin’de başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadele çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu çerçevede, Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan personel gönüllü olarak steril maske üretimine başladı. Üretilen maskeler, korona virüse karşı fedakâr bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına ve belediye personeline ulaştırılacak. Engelsiz Yaşam Akademisi tekstil atölyesinde hijyenik koşullarda gerçekleştirilen çalışmalarda günlük iki bin maske üretimi hedefleniyor. Belediye Başkanı Şeniz Doğan da akademiyi ziyaret ederek personel ile birlikte maske dikimi yaptı.

“DÜNYA OLARAK BU VİRÜSLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Korona virüsü hep birlikte yeneceklerini söyleyen Başkan Doğan, “Şu an tüm dünya olarak bu virüsle mücadele ediyoruz. Ülkemizde her geçen gün vaka ve vefat sayısı artıyor. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak korona virüs ile mücadele kapsamında elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan çalışanlarımız gönüllü olarak, bugünlerde toplum olarak çok ihtiyaç duyduğumuz steril maske üretimine başladı. Üretilen maskeleri büyük bir özveri ile virüsle mücadele eden fedakar sağlık çalışanlarımıza ve belediye personelimize ulaştıracağız. Maske üretimini gerçekleştiren personelimizi kutluyorum. Hep birlikte başarıp bu virüsü yeneceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221