MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ÖDÜLE DOYMUYOR

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ÖDÜLE DOYMUYOR

Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı ile Sign Of The City Awards 2017’de aldığı ödülün ardından Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı devam eden ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’  de Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye birincisi oldu. 
Ortaya çıkardığı her projeyle adından sıkça söz ettiren ve birçok başarılı projenin altında imzası olan Merkezefendi Belediyesi, ödüle doymuyor. Merkezefendi Belediyesi; bir projesiyle daha 1. lik ödülüne layık görüldü. Merkezefendi Belediyesi’nin Gümüşçay Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’, Nevşehir’de 16-20 Nisan tarihleri arasında ‘Yarının Kentleri’ temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin belediyeler arası ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda, ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si oldu. Nevşehir’deki Perissia Otel’de düzenlenen kongrenin açılış kokteylinin ardından ödül töreni gerçekleştirildi. 

67 BAŞVURUDAN 24 TANESİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
67 projenin başvuru da bulunduğu, ‘Akıllı Kent, Sağlıklı Çevre, Sağlık ve Sosyal Hizmet, Sağlıklı Şehir Planlama, Şehir Sağlığını Ölçme, Şehir Sağlığını Geliştirme Planları’ kategorilerinde 24 proje ödüllendirildi. 

7 KURUL ÜYESİNDEN TAM NOT ALDI
7 değerlendirme kurulu üyesinden tam not alarak ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde 1. lik ödülüne layık görülen ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nin ödülü için Merkezefendi Belediyesi’ni temsilen Plan ve Proje Müdürü Hülya Bartal sahneye davet edildi. Merkezefendi Belediyesi ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde 1. lik ödülünün sahibi oldu. 

BAŞTA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI DESTEKLİYOR
Gazi ve Adnan Menderes Üniversitelerinin işbirliği ile düzenlenen ve şehir, çevre, sağlık üçgeninde kesişen konuları, disiplinler arası yaklaşımla ele alan ve tarafları ortak bir platformda buluşturmayı amaçlayan Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere İnönü Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlıklı Kentler Birliği, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, Balkan Çevre Örgütü (BENA), İstanbul, Bursa, Antalya, Malatya, Balıkesir Büyükşehir Belediyeleri, Nevşehir, Çankaya, Pendik, Bahçelievler, Tirebolu, Gaziosmanpaşa, Ürgüp, Malkara, Tepebaşı Belediyeleri tarafından destekleniyor.  Kongrenin program taslağında 4 adet Küratörlük, 9 adet konferans, 23 adet panel ve belediye sunumları bulunuyor. Ayrıca kongre kapsamında sertifikalı eğitimler, karma sergi de yer alıyor. 

‘ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’
Gümüşçay Mahallesi’nde bulunan ve daha önce ‘Merkezefendi’de Engelsiz Yaşam İçin Buluşuyoruz’ adıyla çalıştayının da yapıldığı proje, engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesis niteliğini taşıyan yaşam merkezi… Projenin içerisinde kuaförlük, mobilyacılık, otelcilik, halıcılık, market ve gıda reyonu, el işi, ahşap boyama, tekstil ve müzik gibi birçok mesleki eğitim merkezi ve sosyalleşme alanı yer alacak. 

MERKEZEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKÂH SARAYI DA ÖDÜL GETİRMİŞTİ
Merkezefendi Belediyesi tarafından vizyon projeler arasında yer alan ve yapımı devam eden Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı, Sign Of The City Awards 2017 jürisi tarafından ödüle layık görülmüştü. Bu çerçevede ‘Sign Of The City Awards’ ın ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ olarak Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı, ilk sırada yer aldı ve ödülün sahibi oldu.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER