Merkezefendi Belediyesi özel insanları unutmadı

Merkezefendi Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yapımı tamamlanan Muratdede Mahallesi’ndeki Engelsiz Yaşam Parkı düzenlenen törenin ardından açıldı. Açılışta konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Ülkelerin ve şehirlerin gelişmişlik düzeyi engellilere sağlanan ulaşımla, istihdamla, barınmayla ve sağlanan tüm olanaklarla doğru orantılıdır” dedi.

Merkezefendi Belediyesi spor alanında yaptığı çalışmalara yeni halkalar eklemeye devam ediyor. Muratdede Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Parkı düzenlenen törenle açıldı. Parkta oyun yerleri, spor aletleri ve engelli bireylere istihdam sağlayacak Engelsiz Cafe bulunuyor.

Kısa sürede yapımı tamamlanan parkın açılış törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz, meclis üyeleri, dernek ve kulüp başkanları, engelli sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Törenin açılış konuşmasını Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan yaptı. Doğan; “Engelli bireyler için farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ülkelerin ve şehirlerin gelişmişlik düzeyi engellilere sağlanan ulaşımla, istihdamla, barınmayla ve sağlanan tüm olanaklarla doğru orantılıdır. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman engelli bireylerin yanındayız. Onlar için çalışmaya devam edeceğiz. Engelli bireylerimiz spor yaparak hem sosyal hayata hem de sağlıklı ve fiziksel bireyler olacaktır. Engellilerin sorunlarını ve sıkıntılarını bilerek hareket etmeli ve gerekli çalışmaları yapmalıyız. Gerçekleştireceğimiz açılışı özellikle bugün yapmak istedik. Kısa bir zamanda yetiştirdik. Parkımızda üç tane oyun gurubumuz var. Engelli çocuklarımızın annesiyle birlikte kullanabileceği salıncaklarımız, tahterevallilerimiz var. Çocuklarımızın spor yapabileceği spor aletleri var ayrıca parkımızın içerisinde Engelsiz Kafe inşa ettik. Engelsiz Kafe’de özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize istihdam sağlamak için burada engelli çocuklarımızı çalıştırma kararı aldık” dedi.

“BİR TRAFİK KAZASI HEPİMİZİ ENGELLİ BİR İNSAN KONUMUNA GETİREBİLİR”

Engelli bireylerimize sahip çıkılması gerektiği, bu konuda her bireye ve her yönetime görevler düştüğünü belirten Merkezefendi Kaymakamı Âdem Uslu; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde böyle güzel bir açılışta sizlerle olduğumuz mutluluğu ve memnuniyeti ifade ediyorum. Hepimiz engelli adayıyız. Bir pıhtı atması, bir trafik kazası hepimizi engelli bir insan konumuna getirebilir. Merkezefendi Belediyemiz hakikaten özellikle son bir yıldır engelli vatandaşlarımızın sahiplenmesi, sosyal yaşama dâhil edilmesinde ciddi işlere imza atıyor. Engelli vatandaşlarımıza ve özellikle engelli çocuklarımıza hizmet etmek üzere Merkezefendi Belediyemiz tarafından çok güzel bir Engelsiz Yaşam Parkı ve engelsiz kafe çok kısa zaman içerisinde inşa edilmiş. Engelli bireylerimizin ve onların ailelerine, tüm Merkezefendi’li ve Denizli’lilerin hizmetine sunulmuş. Bu kararı alan ve hayata geçirilmesinde emeği olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese bütün engelliler adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış töreninde ayrıca Denizli’de faaliyet gösteren engelli amatör spor kulüplerine, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında malzeme desteği sağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER