Merkezefendi Belediyesi Satranç Turnuvası başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından organize edilen ve yetişkin kategorisinde 64, minikler kategorisinde 200 sporcunun kayıt olduğu ELO ve Minikler Satranç Yaz Kupası Turnuvası, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde başladı.

Merkezefendi Belediyesi Satranç Turnuvası başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından ELO ve Minikler Satranç Yaz Kupası Turnuvası start aldı. Yetişkin kategorisinde 64, minikler kategorisinde 200 sporcunun kayıt olduğu turnuva, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde başladı.

Turnuvada taraflar, kazanmak için ter döktü. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak, sosyal projelerimize, spor etkinliklerimize devam ediyoruz. Satrancın, bu önemli zekâ sporunun ilçemizde sevilmesini ve yaygınlaşmasını istiyoruz. Satranç turnuvamızda yetişkin ve minik olmak üzere 264 sporcumuz yarışacak. Tüm katılım sağlayan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz ise, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilkini başlattığımız bu turnuvadan dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki daha güzel projelerde buluşmak dileğiyle” diye konuştu. Turnuva, 28-29-30 Haziran olmak üzere toplamda 3 gün sürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER