Merkezefendi Belediyesi tablet ve bilgisayar desteği için harekete geçti

Merkezefendi Belediyesi, korona virüs nedeniyle başlayan uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan Merkezefendili ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar desteği vermek amacıyla ilçede ‘İyilik Hareketi’ başlattı.

Merkezefendi Belediyesi tablet ve bilgisayar desteği için harekete geçti

Merkezefendi Belediyesi, ‘İyilik Hareketi’ kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede Merkezefendi Belediyesi, korona virüs nedeniyle başlayan uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan Merkezefendili ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar desteği vermek amacıyla ilçede ‘İyilik Hareketi’ başlattı. Bu proje kapsamında hayırsever vatandaşlar sıfır veya kullanılabilir durumda olan ikinci el tablet, masaüstü ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik eşyaları Merkezefendi’de ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edecek. Öğrencilere destek olmak isteyen vatandaşların, https://www.merkezefendi.bel.tr/merkezeli adresinden veya 444 8 662 numaralı Çağrı Merkezi’nden kayıt oluşturması gerekiyor. Ekipler tarafından teslim alınan ürünlere ilk önce format atılacak. Bu işlemden sonra tablet ve bilgisayara uzaktan eğitim için gereken uygulamalar ve programlar bilgi işlem personeli tarafından yüklenerek kullanıma hazır hale getirilecek. Hazır durumda olan elektronik eşyalar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

"GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ"

İlçedeki iyilik hareketinin her geçen büyüdüğünü söyleyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla çalışmaya,  hizmet etmeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde gerek fiziki gerekse sosyal anlamda hem esnafımızın hem de ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin yanında olduk. Öğrencilerimizi, geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünerek de ‘İyilik Hareketi’ kapsamında yeni bir proje başlatıyoruz. Uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan, elinde dijital cihaz bulunmayan Merkezefendili ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, hayırsever hemşerilerimizin aracılığı ile tablet ve bilgisayar desteği sağlayacağız. Hemşerilerimizin öğrencilerimize hediye edeceği elektronik cihazlar belli işlemlerden geçirilerek uzaktan eğitime hazır hale getirilecek. Merkezefendi Belediyesi, her zaman insana dokunan projeler üretmeye ve uygulamaya devam edecek. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendili hemşerilerimiz için” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine kaynak
Emine kaynak - 9 ay Önce

Baskanım bızede yardım edersenız sevırım 3 kızım var kırada oturuyorum zorlanıyorum

Mehmet refik özer
Mehmet refik özer - 9 ay Önce

Merhaba sayin başkanım bu yil kızım ilk okula başlıyor ama durumum yok kızıma bilgi sayar yada tablet lazım uzaktan eğtım için sizden rica ediyorum

esma var
esma var - 9 ay Önce

bizimde tablet yardımına ihtiyacımız var

Fatma ÇİĞDEM
Fatma ÇİĞDEM - 9 ay Önce

Mrh. Eşim cezaevinde kızım birinci sınıfa gidiyor uzaktan eğitim için tablet i miz yok alma durumumuz hiç yok yardımcı olursanız sevinirim.

Meral tun
Meral tun - 9 ay Önce

Şeniz hanım benimde iki çocuğum var ikiside derse giremiyor bizede yardımcı olursanız sevinirim

Mehmet refik özer
Mehmet refik özer - 9 ay Önce

Merhaba sayin başkanım bu yil kızım ilk okula başlıyor ama durumum yok kızıma bilgi sayar yada tablet lazım uzaktan eğtım için sizden rica ediyorum

Zahide Atalay
Zahide Atalay - 9 ay Önce

Sayın başkanım benim de kızım için ihtiyacım var bize de yardımcı olursanız sevinirim, Allah razı olsun sizden

Fatma çiğdem
Fatma çiğdem - 9 ay Önce

Mrh. Kızım birinci sınıfa başladı. Canlı ders oluyor ama bizim tablet veya bilgisayar yok durumumuz da yok eşim cezaevinde sosyal yardımlaşmadan aldığım yardımla geçimimizi sağlıyoruz kızımla birlikte yardımcı olursanız çok sevinirim.


SIRADAKİ HABER

banner212

banner211