MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN 15 TEMMUZ SERGİSİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Denizli Valiliği koordinasyonunda, Merkezefendi Belediyesi tarafından belediye binası önünde fotoğraf sergisi düzenlendi. 62 fotoğrafın yer aldığı sergi ziyaretçileri duygulandırdı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği ve Türk Milleti’nin demokrasi destanı yazdığı darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Denizli Valiliği koordinasyonunda, Merkezefendi Belediyesi tarafından fotoğraf sergisi düzenlendi. Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Merkezefendi Belediyesi Basın Birimi ve vatandaşların objektiflerine yansıyan 62 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı için tören düzenlendi. Törene; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve vatandaşlar katıldı. Sergiyi ziyaret edenler duygu dolu anlar yaşadı.

SERGİ 17 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK
Sergiye dair açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Merkezefendi Belediyesi olarak 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla Denizli Valiliği koordinasyonunda, demokrasi şehitlerini anmak, 15 Temmuz’u unutmamak adına sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf sergimizde demokrasisine sahip çıkmak için canını ortaya koyan insanlarımızın olduğu fotoğraflar beni çok etkiledi. Görülmesi gereken bir sergi. Sergimiz 17 Temmuz’a kadar devam edecek” dedi.

“15 TEMMUZ RUHUNUN CANLI TUTULMASI ÖNEMLİ”
“15 Temmuz önemli bir tarih” diyen Başkan Subaşıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz; FETÖ’nün, askeri bir yöntemle, silah zoruyla Türkiye’de insanların helal oylarıyla seçilmiş olan iktidarı değiştirmek ve alaşağı etmek üzere uluslar arası güçlerin de verdiği büyük bir destekle yaptıkları darbe girişiminin tarihi. Başarılı olsaydı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya yönelik önemli bir işgal girişimiydi. Çok şükür ki; bütün vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘meydanlara çıkın’ çağrısıyla birlikte sokağa döküldü ve işgal girişimi püskürtüldü. 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması çok önemli. Her sene 15 Temmuz’u anma, unutmamak ve unutturmamak adına çalışmalarımız devam edecek. Allah bir daha ülkemizin bağımsızlığını tehlikeye düşürme anlamında bu girişimlere fırsat vermesin. Ülkemizdeki demokrasi daha da derinleşerek devam etsin.  15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

“TÜRKİYE’DE MİLLETİN İKTİDARI GARANTİ ALTINA ALINDI”
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’de önemli gelişmeler yaşandığını söyleyen Başkan Subaşıoğlu; “Sistem değişti. 16 Nisan’da yapılan referandumla birlikte Türkiye’de milletin iktidarı garanti altına alındı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye demokrasi anlamında dönülmez bir yola girdi. Türkiye’ye karşı yapılacak darbeleri, girişimleri ve benzeri çalışmaları akim bırakacak, milletin iktidarını her zaman garanti altına alacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye çok önemli bir dönüşümü yapmış oldu” diye konuştu.

"BU MİLLET ÜLKESİNİ SONUNA KADAR KORUR”
Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise şunları aktardı: “Ben inanıyorum ki eğer bugün bu ülkede yaşıyorsak, ay yıldızlı bayrağımızın altında duruyorsak, ibadetlerimizi coşku ile yapıyorsak, bu ülkenin ekmeğini yiyorsak, herkes bunu geçmişimize ve şehitlerimize borçludur. Bu ülke güzel, bu ülke mübarek. Bunu da herkes bilsin ki; bu millet bu ülkeyi sonuna kadar korumasını bilir. 15 Temmuz'da bunun en güzel örnekleri yaşandı. İnşallah bir daha o günleri görmeyiz."

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT- SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER