Merkezefendi Belediyesi’nden aşure ikramı

Merkezefendi Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle belediye önünde aşure ikramında bulunuldu.

Merkezefendi Belediyesi’nden aşure ikramı

Merkezefendi Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle belediye önünde aşure ikramında bulunuldu.

Merkezefendi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan aşure hayrına Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın yanı sıra; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları; Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri, gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Pprotokol üyeleri ile birlikte vatandaşlara tek tek aşure dağıtan Başkan Doğan, Muharrem Ayı’nın hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Doğan, “Dostluğun, kardeşliğin, barışın daha yoğun yaşandığı Muharrem Ayı içerisindeyiz. Bu aya ayrı bir değer katan, manevi değer katan aşure hayrımızı Merkezefendi Belediyesi olarak gerçekleştirdik. Bizler Hacı Bektaş Veli'nin, Mevlana'nın torunlarıyız. İnsanı insan olduğu için seven büyüklerimizin torunlarıyız. Bizim için sevgi, dostluk, kardeşlik, barış, paylaşmak çok önemli. Merkezefendi Belediyemizde de bu dönem bu şekilde olacak projelerimiz. Bugün Gaziler Günümüz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canını vermiş şehit düşmüş, gazi olmuş bütün kahramanlarımızın bu gününü kutluyorum. Gazilerimiz de bizleri kırmayıp aşure hayrımıza katıldılar. Merkezefendili, Denizlili hemşerilerimizle birlik ve beraberlik içinde hayrımızı yaptık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER