Merkezefendi Belediyesi’nden kiracılarına destek

Merkezefendi Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumunu’nda oy birliği ile alınan kararla belediyeye ait 29 iş yerinde kiracı olan işletme sahiplerinden 2 ay kira bedeli alınmayacak. Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında da iş yerlerinden yüzde 50 kira bedeli tahsil edilecek.

Merkezefendi Belediyesi’nden kiracılarına destek

Merkezefendi Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumunu, Belediye Başkanı Şeniz Doğan başkanlığında gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa Merkezefendi Belediye Meclisi’nden sevindirici karar çıktı. Buna göre Merkezefendi Belediyesi’ne ait 29 iş yerinde kiracı olan işletme sahiplerinden Mayıs ve Haziran aylarında kira bedeli alınmaması, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında da iş yerlerinden yüzde 50 kira bedelinin tahsil edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

“Bu zorlu günleri hep birlikte aşacağız”

Kararın kabul edilmesinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak esnafımızın her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de yanındayız. Pandemi tedbirleri sebebiyle iş yerleri kapanan, olumsuz etkilenen mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerinden 2 ay kira almayacağız. Esnafımızın yükünü hafifletmek adına da yılın geri kalan 6 ayında da yarı kira bedelini tahsil edeceğiz. Bu kararın alınmasında emeği geçen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu zorlu günleri hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211