Merkezefendi Belediyesi’nden kolon denetimi

İzmir’de 30 Ekim’de depremde yıkılan binaların zemin katlarında kolonların kesildiği iddiası üzerine Merkezefendi Belediyesi, binalardaki kolon denetimlerini sıklaştırdı.

Merkezefendi Belediyesi’nden kolon denetimi

Merkezefendi Belediyesi, deprem ve afetlere hazırlık kapsamında ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. 30 Ekim’de İzmir’de gerçekleşen depremde yıkılan binaların zemin katlarında kolonların kesildiği iddiası üzerine Merkezefendi Belediyesi bu konudaki denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü, inşaat mühendisi, jeoloji mühendisi ve zabıta ekipleri birden fazla katlı binaların altında yer alan market ve oyun salonu olarak kullanılan iş yerlerinde denetim yaptı. Denetimlerde ekipler binaların ana taşıyıcı unsurları olan kolon ve kirişlerin durumunu, proje uygunluğunu kontrol etti. Ekipler, denetimlerine belli periyodik aralıklarla devam edecek.

“YAŞADIĞIMIZ ACILARDAN DERS ALMALIYIZ"

Vatandaşların hayatını tehlikeye atan hiçbir projeye, hiçbir müdahaleye izin vermeyeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İzmir’de yaşanan acının Merkezefendi’de yaşanmaması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Doğan, “Ülkemiz genelinde yaşanan büyük depremlerde ne yazık ki canımız çok yandı. Yaşadığımız bu acılardan mutlaka ders almalıyız. İzmir’deki depremde yıkılan binaların kolonlarının kesildiğinin iddia edilmesi üzerine biz de Merkezefendi Belediyesi olarak yapılardaki denetimlerimizi arttırdık. Ekiplerimiz sıkı bir şekilde yüksek katlı binaların zemin katlarındaki market ve oyun salonu olarak kullanılan iş yerlerinde kolon ve kiriş kontrolü gerçekleştiriyor. Hemşehrilerimizin hayatını tehlikeye atacak hiçbir projeye, izinsiz hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. İzinsiz ve yasal olmayan herhangi bir müdahaleye rastlanması halinde hukuki adımlarımızı atacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER