Merkezefendi Belediyesi’nden psikolojik danışmanlık desteği

Merkezefendi Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara ücretsiz olarak psikolojik destek hizmeti sağlamaya devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi’nden psikolojik danışmanlık desteği

Merkezefendi Belediyesi Aile Rehberlik Merkezi’ne gelme imkânı olmayan vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla psikologlar; Sümer, Sevindik, Gümüşçay, Akkonak ve Merkezefendi Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri ile Şemikler Sosyal Tesisi, Servergazi ve Alpaslan Spor Eğitim Merkezleri’nde hizmet verecek. Psikologlar; bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, dikkat eksikliği, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, travma, fiziksel ve duygusal istismar, bilgisayar, telefon internet bağımlılığı gibi konularda destek sağlayacak. Psikolojik destek hizmetinden yararlanmak isteyen Merkezefendililerin http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan kayıt oluşturarak randevu almaları gerekiyor.

“HER ŞEY MUTLU BİR MERKEZEFENDİ İÇİN"

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak hemşehrilerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları durumlarla ilgili uyum sorunlarıyla baş etmelerine yardımcı olmak amacıyla verdiğimiz ve olumlu geri dönüşler aldığımız psikolojik destek hizmetimiz tüm hızıyla devam ediyor. Hizmeti hemşehrilerimizin ayağına götürme düşüncesiyle, aile rehberlik merkezimize gelme imkanı olmayan Merkezefendililer için psikologlarımız ilçemize kazandırdığımız kadın çocuk yaşam merkezlerimizde ve sosyal tesislerimizde hizmet verecek. Hemşerilerimizin derdine, sıkıntılarına uzmanlarımızla derman olmaya devam edeceğiz. Her şey Merkezefendililer ve mutlu bir Merkezefendi için” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER