Merkezefendi kardeşliğin ve huzurun merkezidir!

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Vanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin misafiri oldu. Merkezefendi’nin kardeşliğin ve huzurun merkezi olduğuna işaret eden Başkan Subaşıoğlu, “Bizlerin arasında Denizli’den Van’a 1600 kilometrelik bir gönül köprüsü var. Milli ve manevi duygular içerisinde kültürlerimizi sentezleyerek, ilçemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde güzel işler yapıyoruz. Merkezefendimize önümüzdeki dönemde de yeni projelerle, yeni hizmetler yapacağız” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Vanlılar Kültür Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Subaşıoğlu’nu Dernek Başkanı İdris Can ve dernek üyesi vatandaşlar karşıladı. Merkezefendi Belediye Başkan Subaşıoğlu, Denizli Vanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde konuşarak önemli mesajlar verdi, projelerini anlattı. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilk günden bu yana her mahallemize eşit şekilde hizmet ediyoruz. 50 mahallemizin tümünde çalışmalarımızı gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. İlçemizi, tüm Merkezefendililer ile birlikte yönetiyoruz. Onların istekleri, talepleri ve önerileri doğrultusunda çalışıyor ve ilçemizi daha da güzelleştiriyoruz. ‘Merkezefendililerin memnuniyeti her şeyin üstündedir’ düşüncesi ile felsefemizi oluşturduk. Bu felsefemizde hiçbir zaman herhangi bir ayrım söz konusu olmadı. Merkezefendililere ayrım yapmaksızın hizmet ediyoruz. 2019-2024 döneminde de bu böyle devam edecek” dedi.

“VARLIĞINIZ, DESTEĞİNİZ VE DUANIZ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ”

Gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı Vanlılar Derneği’ne teşekkür eden Başkan Subaşıoğlu, “Bu zamana kadar bizlerin hep yanında oldunuz. Hain 15 Temmuz darbe girişiminde sizler büyük bir hassasiyet gösterdiniz. Bu devlete ve millete sahip çıkıyorsunuz. Bunlar unutulacak şeyler değil. Allah sizlerden razı olsun. Sizin varlığınız, desteğiniz ve duanız bizler için önemli. Bizlerin arasında Denizli’den Van’a 1600 kilometrelik bir gönül köprüsü var. Milli ve manevi duygular içerisinde kültürlerimizi sentezleyerek, ilçemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde güzel işler yapıyoruz. Önümüzdeki dönem de el ele kol kola yürüyeceğiz. Akşamın bu saatinde bizleri burada yalnız bırakmayan sizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“HER PROJENİN BİR HİKÂYESİ VAR”

İlçeye kazandırılan her projenin bir hikâyesi olduğunu belirten Başkan Subaşıoğlu, “2014 yılında başkan vardı belediye yoktu. Bizim kurmamız gerekiyordu. Belediyemizi kurduk, 2014 ve 2015 yıllarında sağlam bir temel atmak için gayret gösterdik. 2016, 2017 ve özellikle 2018 yılı vizyon projelerimizin açılış yılı oldu. Merkezefendi İlçemize kazandırmış olduğumuz her projenin bir hikâyesi, bir anlamı, bir felsefesi var. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu ilimizdeki ve ilçemizdeki birçok faaliyete ev sahipliği yapıyor. İçerisinde bulunan salonların isim babası benim. Bir salonumuzun adı Doğu, bir salonumuz adı Batı. Burada bir fikir var. Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayımız birbirinde farklı etkinliklerle kültürün ve sanatın adeta merkezi haline geldi. 1200 Evler Mahallemizde bulunan yürüyüş yolumuz Batman’da şehit olan Aybüke Yalçın öğretmenimizin adını taşıyor. Yazın sıcaktan kaçmak isteyen, kışınsa yağan karın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlarımız için Ornaz Vadisi’ni baştan aşağı değiştirdik ve güzelleştirdik. Buna benzer birçok projeyi ilçemize kazandırırken hiçbir şekilde borçlanmadık. Bütün projelerimizi kendi öz kaynaklarımızla finanse ettik. Hizmet zincirimiz, proje zincirimiz adım adım devam edecek” diye konuştu.

“ASAYİŞ OLAYLARIN EN AZ OLDUĞU İLÇE MERKEZEFENDİ”

Merkezefendi’nin kardeşlik ikliminin en güzel şekilde yaşandığı bir huzur ilçesi olduğunu ifade eden Subaşıoğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Eğitimden spora, kültürden sanata birçok konuda Denizli’de ve Türkiye’de önemli bir istatistiğe sahip olduğumuz gibi huzur ve güven konusunda da iyi bir istatistiğe sahibiz. Her konuda Türkiye’nin parmakla gösterdiği bir ilçeyiz. Bizim bir sloganımız var; ‘Sağlık, mutluluk ve kardeşlik’ diyoruz. Bu düşünce ile Merkezefendimizde kardeş kardeşe, huzur içinde yaşıyoruz. Bunun meyvelerini de hem bu dönemde topladık hem de önümüzdeki dönemde toplayacağız. Sizlere, Merkezefendililere, göstermiş olduğunuz bu hassasiyet ve samimiyet için çok teşekkür ediyorum”

DERNEK BAŞKANI CAN’DAN BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Denizli Vanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Can, “Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’na öncelikle bizlere karşı ilgili ve samimi olduğu için teşekkür ediyorum. Bugün burada içten bir muhabbet gerçekleştirdik. Başkanımıza hem gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten hem de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221