MERKEZEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SARAYI FERHAT GÖÇER KONSERİ İLE AÇILACAK

Sign Of The City Awards ödülüne layık görülen Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı, 1 Eylül 2018 Cumartesi günü hizmete girecek. Açılış öncesinde Merkez’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, merkezin ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in konseriyle açılacağının müjdesini verdi.

MERKEZEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SARAYI FERHAT GÖÇER KONSERİ İLE AÇILACAK

Sign Of The City Awards 2017 jürisi tarafından ödüle layık görülen ve Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı, 1 Eylül 2018 Cumartesi Günü ünlü sanatçı Ferhat Göçer konseri ile açılacak. Dev projenin açılışı öncesinde Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu basın mensuplarını Merkez’de ağırladı. Gazetecilere Merkez’i gezdiren ve Merkez hakkında bilgiler veren başkan Subaşıoğlu; “Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı’nın arsası 7 bin 7 yüz metrekareden oluşmaktadır. Arsa, Merkezefendi Belediyesi tarafından tamamı öz kaynakla finanse edilmek üzere 2016 yılında 17 ayrı kişiden kamulaştırılarak ilçemize kazandırılmıştı.  Arsa bedeli 15 milyon Lira. Yapılış maliyeti 35 milyon Lira. Merkezimiz toplamda 50 milyon Lira’ya mal olmuştur. Bu lokasyon özel olarak seçildi. Belediye olarak hedefimiz ölü proje yapmamak” dedi.

“BİZİ GURURLANDIRAN PROJE”
 Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı’nın özelliklerini aktaran Başkan Subaşıoğlu; “Merkezimizde; 500 kişilik Alyans Nikah Salonu, Lale ve Sümbül adında iki butik salon, 750 kişilik çok amaçlı Servergazi Salonu, 250 kişilik çok amaçlı Petek Salonu olmak üzere toplam 5 salon yer almaktadır. Bütün bu salonlara hizmet etmek adına alt-orta-üst olmak üzere 3 ayrı büyük fuayemiz mevcut. Burayı 1 buçuk yıl içinde hazır hale getirmeye çalıştık. Belki de Türkiye’de en hızlı şekilde başlanıp en hızlı şekilde tamamlanan kültür merkezi burasıdır. MKM’nin iddialı olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl 29 Kasım’da İstanbul’da Hürriyet Gazetesi’nin icra ettiği ve Türkiye’nin bütün gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularının katıldığı Sign Of The City Awards- Şehre Atılan İmza organizasyonunda Türkiye’de devam etmekte olan en iyi sosyokültürel yapı dalında altın madalya alan Merkezefendi Kültür Merkezimiz, mimari anlamda da Türkiye’deki önemli bir kurum tarafından tescillenen bir proje olarak bizleri gururlandırmaktadır” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ’NİN KURDUĞU HAYALLER YÜKSEĞE KOYDUĞU ÇITADIR”
“Merkezefendi Belediyesi adına çok büyük hayallerimiz var” diyen Başkan Subaşıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Nikah Sarayı kısmında çiftlerimiz en güzel günlerine burada adım atacaklar. Kültür Merkezimizde ise; dünya çapında bir tiyatrocu,  yazar,  şair, yönetmen ve senarist yetiştirmek istiyoruz. Kurduğumuz hayaller Merkezefendi Belediyesi’nin yükseğe koyduğu bir çıtadır. Amacımız Merkezimize ruh kazandırmak. İlk gün, Emlak Gayrimenkul ile Denizli’de yapılacak bin 5 yüz konutluk proje kapsamında ilçemize 5 bin metrekarelik bir kültür merkezi yapmak için yola çıkmıştık. Ancak bu alan bize yetmeyecekti, önümüzdeki 50 yılı düşünerek projeyi büyütmemiz gerekiyordu. Projenin altına gizli bir şekilde katlı otopark yapma kararı aldık. 5 bin metrekareyle yola çıktığımız projede şu an için 15 bin metrekare kapalı alana ulaştık. 3 kat yer altı otoparkımız bulunmaktadır. Her salon için hemen alt katında, sadece 1 kat çıkarak ulaşılabilecek otoparklar bulunuyor. Kültür Merkezimizin hemen yanında bulunan 3 bin metrekarelik arsayı da satın alarak 130 araçlık açık otoparkı da kazandıracağız.”

“HERKESİ AÇILIŞIMIZA BEKLİYORUZ”
Denizlili vatandaşlara da seslenen Başkan Subaşıoğlu; “1 Eylül Cumartesi günü ünlü sanatçı Ferhat Göçer’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz açılışımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER