Merkezefendi Kurban Bayramı’na hazır

Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendililerin sağlıklı ve temiz bir ortamda kesim yapabilecekleri kurban kesim alanları için hazırlıkları tamamladı. Karaman Pazar Yeri'ndeki hazırlıkları yerinde inceleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Gerekli tüm hizmeti Merkezefendi Belediyesi olarak vereceğiz” dedi.

Merkezefendi Kurban Bayramı’na hazır

Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda kesim yapabilecekleri kurban kesim alanları için hazırlıkları tamamladı. Karaman, Bahçelievler, Barbaros, Sevindik, Servergazi, Yeni Mahalle, TOKİ Evleri Alperen Ersoy Pazar Yerleri ile Yenişehir Mahallesi Şengün Camii yanındaki kesim alanlarında, vatandaşların ihtiyaç duyacağı; demir askılar, deriler için tuz, et ve çöp poşeti, kasap önlüğü ve masa hizmeti verilecek. Vatandaşlara ayrıca şeker, çikolata, su ve çay ikramı da yapılacak. Merkezefendi Belediyesi bünyesinde çalışan 20 personel, 4 gün boyunca dönüşümlü olarak kurban kesim alanında Merkezefendililere yardımcı olacak.

İLAÇLAMALAR BAYRAMDA DEVAM EDECEK

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı’nda da ilaçlama ve temizlik çalışmalarına devam edecek. Kurban kesim noktalarında ilaçlama, temizlik ve halk sağlığı için ekipleri gece-gündüz çalışacak. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce üç ekip gündüz, 10 ekip gece hizmet verecek. Çöp kamyonu seferleri de günlük 16 iken, 19’a yükseltildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER