Merkezefendi Siyaset Akademisi 2 önemli konuğu ağırlayacak

Siyaset Akademisi çalışmaları için kolları sıvayan CHP Merkezefendi İlçe Teşkilatı, ‘İstanbul Ve Merkezefendi: Başarının Ortak Dili’ adlı konferansta; Araştırmacı-Yazar ve Ekonomist Ertan Aksoy ile Yazar ve Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yüksel Taşkın’ı ağırlayacak. Konferans; 19 Ekim 2019 Cumartesi Günü Saat 13:00’te yapılacak.

Merkezefendi Siyaset Akademisi 2 önemli konuğu ağırlayacak

CHP Merkezefendi İlçe Teşkilatı, Siyaset Akademisi çalışmaları için kolları sıvadı. Yeni çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP Merkezefendi, İstanbul seçim çalışmalarında görev alan ekibin iki önemli stratejisti konferans için Merkezefendi'de ağırlayacak. Araştırmacı-Yazar ve Ekonomist Ertan Aksoy ile Yazar ve Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yüksel Taşkın CHP Merkezefendi Teşkilatı’nca düzenlenen ‘İstanbul Ve Merkezefendi: Başarının Ortak Dili’ adlı konferansa konuşmacı olarak katılacak. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde 19 Ekim 2019 Cumartesi Günü yapılacak olan konferans saat 13:00’te başlayacak.

Merkezefendi’de bir Siyaset Akademisi’nin olması gerektiğini belirten CHP İlçe Başkanı Tolga Varlıker, “Ülkemizde maalesef ki ‘siyaset’ dendiğinde insanların aklına olumlu şeyler gelmiyor. AK Parti iktidarı döneminde insanlar ya siyasetten soğudu ya da siyasetten korkar hale geldi. Biz, siyasetin etik değerlerini yeniden vatandaşlarımızın gündemine yerleştirmek istiyoruz. Bir ülkede ‘siyaset’ dendiğinde akla sadece ‘çıkar, yolsuzluk’ gibi kelimeler geliyorsa, o ülkede demokratik bir gelecek inşa edilemez. Çünkü artık siyaset utanılır, siyasetçi güvenilmez olmuş demektir. Merkezefendi CHP İlçe Teşkilatı olarak, değişim ve dönüşümün yerelden başladığının bilincindeyiz. Bu sebeple de kendi yerelimizden başlayıp, vatandaşlarımıza siyaset tarihi, bilimsel ilerleme, felsefe vb. konularda her biri alanında yetkin hocalarımızın verecekleri bir dizi seminer sayesinde, daha farklı bir siyasetin mümkün olduğunu göstermek istiyoruz. Türkiye uzun zamandır kavgacı, kutuplaştırıcı, vatandaşını dinlemeyen, suçlayıcı bir siyaset dilinin pençesinde ne yazık ki can çekişiyor. Biz, bu anlayışı değiştirmek istiyoruz. Daha demokratik, kuşatıcı, birleştirici ve naif bir dile ihtiyacımız var. Bunun için de 19 Ekim Cumartesi Günü’nden başlamak üzere, Merkezefendi’de bu işin tohumlarını atıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER