MERKEZEFENDİ SYDV KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN TEMELİ ATILDI

MERKEZEFENDİ SYDV KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN TEMELİ ATILDI

Merkezefendi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yaptırılan 200 kişilik Merkezefendi SYDV Kız Öğrenci Yurdunun Temeli, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Merkezefendi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kız Öğrenci Yurdu için temel atma töreni gerçekleştirildi. Denizli Merkezefendi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Vali Karahan; 200 kız öğrenciye hizmet verecek olan kız öğrenci yurdunun öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak adına önemli bir hizmet olduğunu belirterek; emeği geçenlere teşekkür etti. Merkezefendi ilçesinde temeli atılan 200 kişilik Merkezefendi SYDV Kız Öğrenci Yurdu; ikisi engelli olmak üzere toplam 48 yatak odasından oluşacak. Bodrum+zemin+3 kat olacak olan yurt;  6 milyon 432 bin TL’ye mal olacak.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER