Merkezefendi Yaz Spor Okulları açıldı

Merkezefendi Belediyesi Yaz Spor Okulları, öğrencilerin ve velilerin yoğun katılımı ile açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Büyük yapısal projelerimiz arasında yer alan kapalı spor kompleksi yapmak istiyoruz. İçinde büyük bir basketbol sahasının olduğu, alt yapı sahalarının olduğu, kortların olduğu daha yapısal bir projenin hazırlığı içerisindeyiz” dedi.

Merkezefendi Yaz Spor Okulları açıldı

Merkezefendi Belediyesi’nin, çocuklara spor bilincini aşılamak, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve çocukların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için ücretsiz olarak düzenlediği Yaz Spor Okulları, yoğun katılımla açıldı. Futbol, basketbol, tenis, badminton, satranç ve pilates eğitimlerinin verileceği Yaz Spor Okulları’nın açılışında konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu yıl bin 200 öğrencimiz Yaz Spor Okullarımıza kayıt olmuş durumda. Bu yeni dönemde hedefimiz hem kursiyer çocuk sayımızı artırmak hem de spor anlamında çeşitliliği sağlamak. Biliyorsunuz çok başarılı bir basketbol takımımız var. Basketbol takımımızın alt yapısını daha da geliştirmek istiyoruz” dedi.

BAŞKAN DOĞAN’DAN MÜJDE

Çocuklara spor yaptırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istediklerini belirten Başkan Doğan, “Bizim amacımız, çocuklarımızın hem hayatta daha başarılı, daha bilinçli bir birey olmasını sağlamak hem de onlara spor yaptırarak kötü alışkanlıklardan kurtulmasına vesile olmak. Buradan da müjdesini verelim. Büyük yapısal projelerimiz arasında bir kapalı spor kompleksi yapmak istiyoruz. İçinde büyük bir basketbol sahasının olduğu, alt yapı sahalarının olduğu, kortların olduğu daha yapısal bir projenin hazırlığı içerisindeyiz” diye konuştu.

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Doğan, “Bizler bu yola çıkarken özellikle eğitim ve spor alanındaki projelerimize önem vereceğimize söz verdik. Çünkü geleceğimizin teminatı çocuklar ve gençler bizler için çok önemli. Bu ülkeyi, bu güzel vatanı biz onlara emanet edeceğiz. Onları ne kadar doğru yetiştirirsek, onlara ne kadar doğru yolu gösterirsek emin olun ki ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır” dedi.

“MAHALLELERİMİZDE SPOR KOMPLEKS SAYILARI ARTACAK”

Spor yapmayı tercih ettikleri için çocuklara ve destek oldukları için velilere teşekkür eden Başkan Doğan, kursların büyük bir emekle hazırlandığını söyledi. Başkan Doğan, “Mahallelerimizde spor kompleks sayısını arttıracağız. Yaz kursumuza gelen bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER