Merkezefendi'ye iki kardeş belediye

Merkezefendi Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında oy çokluğu ile kabul edilen Merkezefendi Belediyesi’nin, Babadağ Belediyesi ve Afyonkarahisar’ın Dazkırı Belediyesi ile ‘Kardeş Belediye’ anlaşması protokolü, belediyenin hizmet binasında gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Belediye Başkan Başkanı Şeniz Doğan; “Önümüzdeki dört yılı beraber, en iyi şekilde geçirmek için bu protokolü imzalıyoruz. Birlikte güzel projeler yapacağımıza, dayanışma içerisinde olacağımıza inanıyorum. Kardeş Şehir Protokolü belediyelerimize hayırlı olsun” dedi.

Merkezefendi Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında oy çokluğu ile kabul edilen Merkezefendi Belediyesi, Babadağ Belediyesi ve Dazkırı Belediyesi arasında dostluğu ve uyumu geliştirmek, kültürel, sportif ve ekonomik alanlarda karşılıklı işbirliğini teşvik etmek amacı ile düzenlenen ‘Kardeş Belediye Anlaşması’ protokolü imzalandı. Gerçekleştirilen protokole; Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları; Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun ile CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri katıldı. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Meclisten aldığımız yetkiye dayanarak Babadağ ve Dazkırı Belediyesi ile ‘kardeş belediye protokolü’ imzalıyoruz. Ali Başkanımla aynı şehri temsil ediyoruz, sınır komşusuyuz. Bu anlamda ikili ilişkileri geliştirdik, önümüzdeki dört yılı beraber en iyi şekilde geçirmek için bu protokolü imzalıyoruz. Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan da deneyimli bir başkan. Dazkırı da hizmet destanları yazan ve sosyal belediyecilik örneğini başarılı bir şekilde gösteren İsmail Başkanımızla da bu protokolü imzalıyoruz” dedi.

“KARDEŞLİK DEMEK; ‘VEFA’ DEMEKTİR”

Birlikte güzel projelere imza atacaklarını belirten Başkan Doğan, “Birlikte dört yıl boyunca güzel projeler yapacağımıza, dayanışma içerisinde olacağımıza inanıyoruz. Kardeşlik demek bir vefadır, gönül bağıyla bağlanmaktır. İyi günde, kötü günde belediyelerimizin yanında olacağız. Belediyemiz diğer iki ilçe belediyemize göre hem nüfus ve yüz ölçümü hem de bütçe anlamında daha büyük bir belediye. Her iki belediyemize de elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Geçtiğimiz 10 ay boyunca belediyelerimize gereken desteği de verdik, onlardan da öğrendiğimiz şeyler oldu. Birlik ve beraberlik içinde 10 ayı geçirdik. Bizleri kırmayıp Merkezefendimize geldikleri için ben Başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dört yıl boyunca kendilerine başarılar diliyorum, yolları açık olsun. Hem Belediyemize Dazkırı Belediyemize hem Babadağ Belediyemize hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ ORTAK PROJELER GELİŞTİRMEK”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “Şeniz Doğan Başkanımızla yaptığımız görüşmelere istinaden meclis kararlarını almıştık. Tabiki burada bu protokolü imzalamamızdaki temel sebepler ortak projeler geliştirmek, özellikle Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde ikamet eden Babadağlı hemşerilerimizle belediyenin iletişimini güçlendirmek ve onlara bu anlamda destek olmak. Merkezefendi Belediyemizin hazırladıklarını projelerde destek vereceğiz, her zaman yanlarında olacağız. Geride bıraktığımız 10 aylık dönemde bize birçok konuda destekleri oldu. Bunu burada resmileştirdiğimiz için Şeniz Başkanıma, meclis üyelerine ve belediye çalışanlarına Babadağ Belediyesi olarak teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

DENİZLİ’YE GÖNÜLDEN BAĞLIYIZ”

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, “Biz de Dazkırı olarak Denizli’ye sınırız. Ben her yerde, gittiğimiz sohbetlerimizde ve toplantılarda resmi olarak Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olsak da gönülden Denizli’ye bağlıyız. Sosyal ve kültürel açıdan Denizli’ye daha yakınız. Denizli’de kendimizi daha rahat hissediyoruz. Merkezefendi Belediyesi ile kardeş olma şansı ayrı bir mutluluk. CHP’den seçilmiş belediye başkanlarıyız. Genel merkezimiz bu dönem kardeşliği geliştirmek için bizimle Merkezefendi’yi belirledi ve bizi onore etti. Ben çok güzel ve başarılı çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Bunu Merkezefendi’de daha da başaracağımızı daha da ilerleteceğimizi düşünüyorum. Başkanımıza ve meclis üyelerimize, meclis kararı alarak bizi kardeş belediye olarak kabul ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi. Protokol sonunda Başkan Taylan, Başkan Doğan ve Başkan Atlı’ya el dokuması halı hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211