Merkezefendi zabıtasından kantin denetimi

Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri, öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmesi amacıyla yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte, okul kantinlerindeki denetimlerini yoğunlaştırdı.

Merkezefendi zabıtasından kantin denetimi

Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri, yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte, okul kantinlerindeki denetimlerini yoğunlaştırdı.

Öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmesi için kantinleri denetleyen ekipler, tüketim tarihi geçmiş gıdalar, hijyen koşullarına, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı ile satış yapılan ürünlerde ambalaj kurallarına uyulup uyulmadığını inceledi.

Gerçekleştirilen denetimlerde herhangi bir problem ile karşılaşılmadı.

Zabıta ekiplerinin gerçekleştirmiş olduğu denetimlerin öğrencilerin sağlığı için önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin sağlığı bizim için önceliklidir. İlçemiz sınırları içerisindeki okullarımızda kantin denetimleri gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz hijyen standartlarına uyulup uyulmadığı, ürünlerin tarihinin geçip geçmediği, gerekli evrakların bulunup bulunmadığı noktasında incelemelerde bulunuyor. Çocuklarımızın temiz bir ortamda, sağlıklı bir şekilde alışveriş gerçekleştirmesi anlamında bu denetimler büyük önem taşıyor. Kantin denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde hizmet veren 114 kantinde periyodik olarak denetimlerini sürdürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER