Merkezefendi’de bayram coşkusu yaşanacak

Merkezefendi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacak.

Merkezefendi’de bayram coşkusu yaşanacak

Merkezefendi Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yılında, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlamaya hazırlanıyor. Etkinlikler kapsamında yarın Merkezefendi Belediyesi Bando Takımı ve bayram için özel olarak bayraklarla donatılan ve maskotların, palyaçoların bulunduğu TIR’lar, mahalleleri şarkılar eşliğinde dolaşarak vatandaşlara bayram coşkusunu yaşatacak.

Bayram coşkusunu mahallelere ve sokaklara taşıyacaklarını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'nin aydınlık geleceği çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, etkisini sürdüren korona virüs salgını nedeni ile bu yıl da meydanlarda yan yana kutlayamayacağız.

Ulusal egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101’inci yıl dönümünde, sizler sağlığımız için evlerinizde kalırken, biz Merkezefendi Belediyesi olarak, bu büyük bayramın coşkusunu mahallelerimize, sokaklarımıza taşıyacağız. Haydi sevgili çocuklar! Haydi Merkezefendililer... Balkonlarımızı, pencerelerimizi bayraklarla, atamızın resimleriyle süsleyelim. Dünyanın çocuklara armağan edilen tek bayramını bu yıl da bizlere yaraşır şekilde, kalplerimiz bir arada, coşkuyla kutlayalım” diye konuştu.

“COŞKUYLA KUTLAYACAĞIMIZ NİCE 23 NİSAN’LARA…”

Öte yandan Başkan Doğan, TBMM’nin açılışının 101’inci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Doğan, “TBMM'nin açılışının 101’inci yılını büyük bir onur ve gurur ile anıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara olan sevgisinin karşılığı olarak bu anlamlı günü bayram olarak çocuklara armağan etmiştir. Böylesine özel ve önemli bir günü tüm Türkiye’de büyük coşku, heyecan ve mutluluk içerisinde kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da salgın sebebiyle alınan tedbirler doğrultusunda evlerimizde kutlayacağız. Bu duygu ve düşünceler ile ulusal egemenliğin 101’inci yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık dolu bir dünya diliyorum. Coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisan’lara…” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER