Merkezefendi’de büyükbaş ve küçükbaş kurban kesim yerleri belli oldu

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken; ilçe halkının sağlıklı ve temiz bir ortamda kesim yapabilmeleri adına Merkezefendi Belediyesi tarafından büyükbaş ve küçükbaş kurban kesim yerleri belirlendi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından, ilçe halkının sağlıklı ve temiz bir ortamda kesim yapabilecekleri için kurban kesim yerleri belirlendi. Kurban Bayramı’nda ve hazırlık aşamasında gerekli önlemler ve denetimler Merkezefendi Belediyesi tarafından yapılacak. Kurban kesim alanında, vatandaşların ihtiyaç duyacağı demir askılar, piknik masaları, deriler için tuz ve çöp poşetleri hazır bulunacak. Kesim yapan Merkezefendililere et poşeti temin edilecek ve çay ikramı olacak. Kesim alanında her türlü hizmetin verileceğini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sekiz bölgede kurban kesim yeri belirledik. Vatandaşlarımızın güvenilir ve temiz bir ortamda kurbanlarını kesebilmeleri için çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza kesim alanında demir askılardan çöp poşetlerine, et poşetlerinden piknik masalarına kadar birçok kolaylık sağlayacağız. Gerekli tüm hizmeti Merkezefendi Belediyesi olarak vereceğiz” dedi.

İŞTE MERKEZEFENDİ’DE KURBAN KESİM YERLERİ!

Merkezefendi’de küçükbaş kurban kesim yerleri; Karaman Kapalı Pazar Yeri, Yenişehir Mahallesi Şengün Camii Yanı, Bahçelievler Kapalı Pazar Yeri, Barbaros Kapalı Pazar Yeri, TOKİ Evleri Alperen Ersoy Kapalı Pazar Yeri, Sevindik Kapalı Pazar Yeri ve Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri olarak belirlendi. Büyükbaş kurban kesim yeri ise sadece Eskihisar Mahallesi Canlı Hayvan Borsası bitişiğindeki Et ve Süt Kurumu’nda yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet cinbas
mehmet cinbas - 1 yıl Önce

Nasıl.daha geniş açıklayın sira mi alınacak nereye müracat edilecek büyük baş icin

SIRADAKİ HABER