Merkezefendi’de camiler tertemiz

İlçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Merkezefendi Belediyesi, cami, mescit ve Kuran Kur’an Kursları’da temizlik çalışması başlattı. Son sistem halı yıkama makineleri ile çalışmaları gerçekleştiren ekipler, yılsonuna kadar 139 cami, 48 Kur’an kursu ve 20 mescitte temizlik ve yıkama işlemi yapacak.

Merkezefendi’de camiler tertemiz

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda ekipler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da cami, mescit ve Kuran Kur’an Kursları’nın halılarını yıkayarak temizliyor. Korona virüs tedbirlerinin de dikkate alındığı temizlik işleminde zararlı olmayan, bakteri üretmeyen, bitkisel temizlik ürünleri kullanılıyor.

Son sistem halı yıkama makineleri ile çalışmaları gerçekleştiren ekipler, yılsonuna kadar 139 cami, 48 Kur’an kursu ve 20 mescitte temizlik ve yıkama işlemi yapacak. Salgın döneminde hijyen koşullarına ve kurallarına daha çok dikkat edilmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Camilerimizin ve ibadethanelerimizin daha temiz, daha bakımlı olması için gerekli çalışmaları Merkezefendi Belediyesi olarak bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İbadethanelerimizin halılarını temizleyerek hijyenik hale getiriyoruz. Hemşerilerimiz, ibadetlerini steril bir ortamda gerçekleştiriyor. Özellikle bu salgın döneminde temizliğe, hijyene daha çok önem vermeli, tedbirleri elden bırakmamalıyız. Bu temizlik çalışmamızı ilçemizdeki tüm camilerimizde ve ibadethanelerimizde uygulayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER