Merkezefendi’de ilaçlama çalışmaları sürüyor

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, havaların ısınması ile birlikte zararlı vektör ve haşerelere karşı yaz dönemi ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Merkezefendi’de ilaçlama çalışmaları sürüyor

Merkezefendi Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte zararlı vektör ve haşerelere karşı mücadele kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan sivrisinek üreme alanları olan gölet, kanal, foseptik, bodrum suları, sucul ortamlar ile karasinek üreme alanı olan gübrelik alanlar, besihaneler, semt pazarları gibi alanlarda ilaçlama çalışmalarına başladı. 12 araç ve 36 personelle ilaçlama çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, 1 Mayıs’tan itibaren 50 mahallede 3 günlük periyotlarda gece ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

“SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN RUHSATLI İLAÇLAR KULLANILIYOR”

İlaçlama ekibi ile bir araya gelen Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı. Halk sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak, halk ve çevre sağlığı açısından, birçok bulaşıcı hastalıklara sebep olan haşere ve vektörlerle mücadele kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vektörlerin üreme, dinlenme, barınma ve beslenme alanlarını kontrol altına alarak ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Özellikle sivrisinek ve karasinek gibi vektörlerin larva ve ergin mücadelesinde Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı biyosidal ilaçlar ve ürünler kullanılıyor. Daha temiz ve sağlıklı bir Merkezefendi için çalışmalarımız düzenli ve aralıksız bir şekilde devam edecek” dedi.

“EKİM AYINA KADAR DAHA YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ”

İlaçlama ekibi ile bir araya gelen Başkan Doğan, gerçekleştirilen çalışmalardan memnun olduğunu söyleyerek, “Asıl dönemimiz şimdi başlıyor. Ekim ayına kadar daha yoğun bir şekilde çalışacağız. Bu tempoyu hiç düşürmeden çalışmalarımıza devam etmeliyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER