MERKEZEFENDİ’DE OFF-ROAD ŞAMPİYONASI BU HAFTA SONU

Merkezefendi Belediyesi’nin 29-30 Eylül’de ev sahipliği yapacağı Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5’inci ayağı öncesinde pist alanında basın mensuplarıyla buluşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, hem şampiyona hem de pist hakkında bilgiler verdi.

MERKEZEFENDİ’DE OFF-ROAD ŞAMPİYONASI BU HAFTA SONU

Merkezefendi Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılan Off-Road pistinde, bu yıl da heyecan kaldığı yerden devam edecek. Saruhan Mahallesi’ndeki pist, bu yıl Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5’inci ayağına ev sahipliği yapacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yayınlanan yarış takvimine göre; 29 Eylül Cumartesi Günü saat 12.30’da Ömer Halisdemir Mukavemet Etabı, 30 Eylül Pazar günü saat 11.30’da ise Merkezefendi Seyirci Etabı olmak üzere 2 etapta gerçekleştirilecek yarışa sayılı günler kaldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu basın mensuplarını pistte ağırlayarak hem şampiyona hem pistin özellikleri hakkında bilgiler aktardı.

“OFF-ROAD SPORU DENİZLİ’DE ARTIK MARJİNAL BİR SPOR DEĞİLDİR”
 “Geçtiğimiz yıl; Merkezefendi Belediyesi, Denizli Doğa ve 4x4 Off-Road Kulübü (DENDOFF) ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz organizasyonda Mahalli Yarışlar’da Türkiye’de en yüksek organizasyon puanını alarak birinci lige yükselmiştik” diyen Başkan Subaşıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Merkezefendi Belediyesi organizasyon ve pist anlamında Off-Road’da birinci ligde mücadele ediyor. Cumartesi günü 11,5 kilometreden oluşan ‘orman etabını’ yapacağız. Pazar günü ise 5,4 kilometrelik ‘seyirci etabı’ koşulmuş olacak. Off-Road sporu Denizli’de artık marjinal bir spor değildir. Şu an için yarışmaya 28 yarışmacımız müracaat etmiş bulunuyor. Yarışmacılardan 5’i Denizli’den. 7 ayaktan oluşun şampiyonanın 5’inci ayağına ev sahipliği yapıyoruz. Bizden sonraki diğer 2 ayak; Sinop ve Karabük’te yapılacak. 7 ayağın sonunda 140 puana en yakın olan ilk 3 sporcu belirlenecek. Denizli’deki sporcularımız 4 ayağın ilk ikisinde şampiyon oldu. 5’inci ayak Denizlili sporcularımız için son derece önemli.  Şampiyonayı birincilikle bitirme ihtimalimiz son derece yüksek. Riskli bir spor olduğu için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Pistimiz güvenlik önemleri ile Türkiye’nin en iddialı pistlerinden birisi. Tüm Denizlilileri bu heyecanı yaşamaya davet ediyorum” dedi.

“MEMLEKETİMİZDE YARIŞMAK BİZİM İÇİN AVANTAJ”
Bu sene şampiyonaya çok iddialı başladıklarını belirten DENDOFF Başkan Yardımcısı Kenan Özsoy; “İlk 2 yarışta çok iyi bir derece elde ederek birincilik aldık. 3 ve 4’üncü yarışlarda talihsiz kazalar geçirdik. 5’inci yarışın kendi memleketimizde olması bizim için büyük avantaj. Sezondaki sönüm noktalarımızdan bir tanesi. Kalan son 3 yarış çok önemli. Bu yarışta da başarılı olup sezondaki iddiamızı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

“DENİZLİ’NİN ULUSAL BİR PİSTE İHTİYACI VARDI”
Otomotiv Sporları Denizli İl Temsilcisi Hüseyin Uyar ise şunları aktardı: “Denizli olarak ulusal bir piste ihtiyacımız vardı. Başkan Subaşıoğlu’nun kazandırdığı pist 3’üncü yılını tamamladı. Belediyemizin destekleri sayesinde Federasyonumuz ve tüm Türkiye’deki sporcularımız güzel bir pist kazandı. Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

PINAR ÇANKAYA-İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER