Merkezefendi’de Satranç Turnuvası başlıyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen ELO Satranç Yaz Kupası Turnuvası Cuma günü saat 19.30’da Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde start alıyor.

Merkezefendi’de Satranç Turnuvası başlıyor

Merkezefendi Belediyesi spor etkinliklerine devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi’nce ELO Satranç Yaz Kupası Turnuvası düzenledi. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde 28-29-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan turnuva; iki kategoriden oluşuyor. İlk kategoride 15 yaş ve üzeri lisanslı satranççılar, ikinci kategoride okul öncesi öğrencileri yer alacak. Turnuvada, büyükler kategorisinde dördü şehir dışından olmak üzere 64, minikler kategorisinde 200, toplamda 264 sporcu derece elde etmek için ter dökecek.

Turnuva Cuma günü saat 19.30’da başlayacak. 3 gün sürecek olan turnuvada birinciye bin, ikinciye 500 ve üçüncüye 250 TL’lik Hummel’dan hediye çeki verilecek. Turnuvadaki en iyi üç kadın sporcuya da madalya verilecek. Turnuvanın son gününde ise 200 minik sporcunun kaydolduğu Minikler Satranç Şenliği düzenlenecek. Şenlik sonunda minik satranççılara madalya verilecek.

“MERKEZEFENDİMİZİ SPOR İLÇESİ YAPACAĞIZ”

Spor alanındaki faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak spora fazlasıyla önem veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde yine Selçukbey Spor Eğitim Merkezimizde Yaz Spor Okullarımızın açılışını gerçekleştirdik. Yaz Spor Okullarımız, vatandaşlarımız ve çocuklarımız tarafından büyük bir ilgi gördü. Şimdi de bir satranç turnuvası düzenliyoruz. Üç gün sürecek olan turnuvamıza şehir dışından katılan yarışmacılarımız da olacak. Merkezefendimizi tam anlamıyla spor ilçesi yapacağız. Satranç turnuvasına katılan sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER