Merkezefendi’de sorunlar çözüme kavuşturuluyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulan Aile Rehberlik Merkezi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara ücretsiz olarak hukuksal ve psikolojik destek hizmetinin yanında diyetisyen ve beslenme danışmanlığı hizmeti de sağlamaya devam ediyor. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezimiz sayesinde hemşehrilerimizin sorunlarına çözüm oluyoruz” dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile Merkezefendi Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aile Rehberlik Merkezi; hukuki, psikolojik ve sağlıklı beslenme konularında vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda ücretsiz hizmet sağlanan merkezde bugüne kadar bin 10 vatandaşa hizmet sağlandı. Kişilerin toplumsal hayata katılımını artırma, yaşadıkları bireysel ve çevresel sorunlarla başa çıkma becerileri kazandırma amacıyla hizmet veren Psikolojik Destek Hizmeti, şu anda da yüzde 87 doluluk oranı ile hizmet vermeye devam ediyor.

RANDEVU SİSTEMİ İLE KAYIT OLUNUYOR

Diyetisyen ve beslenme danışmanlığı hizmetinden de iki ay süre içerisinde 188 Merkezefendili faydalandı. Bu hizmette ağırlık kontrolü, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, kullanılan ilaçlara yönelik beslenme tedavisi, gebelerde sağlıklı beslenme, bebeklerde ek besine geçişte sağlıklı beslenme, çocuklarda, yetişkinlerde ve yaşlılarda sağlıklı beslenme konularında Merkezefendililere destek sağlanıyor. Diyetisyen ve beslenme danışmanlığı hizmeti de yüzde 94 doluluk oranıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Randevu sistemi ile çalışan Aile Rehberlik Merkezi’nden hukuksal, psikolojik, diyetisyen ve beslenme danışmanlığı almak isteyen Merkezefendililer, http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı hattan kayıt oluşturarak randevu almaları gerekiyor.

“UZMANLARIMIZ SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR”

Danışmanlık hizmetleri ile vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Aile Rehberlik Merkezimiz, hemşehrilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak, onları doğru yönlendirmek için hizmet vermeye devam ediyor. Aile Rehberlik Merkezimizden destek alan hemşehrilerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması başta hemşehrilerimizi sonrasında bizleri memnun ediyor. Merkezefendi Belediyesi olarak sorunlara, dertlere, uzmanlarımızla derman oluyoruz. Merkezefendi ve Merkezefendililere her zaman her konuda destek olacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER