Merkezefendi’de sosyal yardım başvuruları mobil araçla yerinde alınacak

Sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Merkezefendi Belediyesi’nin Sosyal Yardım Aracı faaliyetlerine başladı. Merkezefendililer, belediye hizmet binalarına gitmeden sosyal yardım alanında gerekli işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Merkezefendi’de sosyal yardım başvuruları mobil araçla yerinde alınacak

Merkezefendi Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi Sosyal Yardım Aracı faaliyetlerine başladı. Bu hizmet sayesinde Merkezefendililer, belediye hizmet binalarına gelmeden sosyal yardım alanında gerekli işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Vatandaşların 444 8 662 numaralı çağrı merkezini arayarak hizmetten faydalanmak istemesini belirtmesiyle birlikte ‘Mobil Sosyal Yardım Aracı’ vatandaşın adresine giderek gerekli başvuru ve kayıt işlemleri gerçekleştiriliyor. Sosyal yardım başvuru ve kayıtları aynı hafta içerisinde değerlendirme kuruluna girerek sonuçlandırılıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan Merkezefendililere tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve benzeri tüm ayni ve nakdi yardımlar ekipler tarafından ulaştırılıyor.

“HİZMETİMİZİ HEMŞEHRİLERİMİZİN AYAKLARINA GÖTÜRÜYORUZ"

İlçede en doğru, en hızlı ve insana dokunur hizmet ve projeler yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak hemşehrilerimize en hızlı ve en kaliteli hizmeti sağlamak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlayışla birlikte hemşehrilerimizin belediyemize gelmeden işlemlerini gerçekleştirmek, kesintisiz belediye hizmetini sunmak için ‘Mobil Sosyal Yardım Aracı’ hizmetini başlattık. Bu hizmetimiz sayesinde hemşehrilerimiz sosyal yardım başvurularını ve kayıtlarını gerekli tüm cihaz ve sistemin kurulu olduğu donanımlı aracımızda gerçekleştirecekler. Biliyoruz ki her hemşehrimizin belediyeye gelme imkânı olmuyor. Gerek maddi gerek sağlık sorunlarından dolayı hizmet binalarımıza gelemeyen hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına bu hizmetimizi ayaklarına götürüyoruz. Merkezefendi’ye en doğru, en hızlı ve insana dokunur hizmet ve projeler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER