Merkezefendi’den 4 bin öğrenciye burs imkanı

Merkezefendi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda; ilçe sınırları içerisinde ortaöğretim, lise ve dengi devlet okullarında eğitim-öğretim gören 4 bin öğrenciye, burs imkanı sağlama önerisi, oy birliği ile kabul edildi. Böylece geçtiğimiz yıl 3 bin öğrenciye sağlanan burs imkanı, 4 bine yükseltildi.

Merkezefendi’den 4 bin öğrenciye burs imkanı

Merkezefendi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu gerçekleştirildi. Mecliste, Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde ortaöğretim, lise ve dengi devlet okullarında eğitim-öğretim gören 4 bin öğrenciye, burs imkanı sağlama önerisi oy birliği ile kabul edildi.

Böylelikle, geçtiğimiz yıl 3 bin öğrenciye sağlanan burs imkanı, bu yıl 4 bin öğrenciye yükseltildi. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 4 bin öğrenciye aylık 100 TL burs verilecek.

Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “4 bin öğrencimize aylık 100’er TL öğrenim yardımımız devam edecek. Bu anlamda komisyona giren arkadaşlarıma, sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilecek burs yardımının tüm detayları önümüzdeki günlerde belediyenin resmi internet sitesi http://www.merkezefendi.bel.tr/’den yayınlanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali demirel
Ali demirel - 3 yıl Önce

sayın başkanım bu bursa ünüversite okuyanlarıda dahiletsek

SIRADAKİ HABER