Merkezefendi’den öğrencilere enstrüman hediyesi

Merkezefendi Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Servergazi Anadolu Lisesi’ndeki müzik sınıfına enstrüman hediye edildi.

Merkezefendi’den öğrencilere enstrüman hediyesi

Merkezefendi Belediyesi eğitime, kültüre ve sanata desteklerini sürdürüyor. Belediyenin Kültür Müdürlüğü tarafından Servergazi Anadolu Lisesi’nde yeni oluşturulan müzik sınıfına enstrüman hediye edildi. Müzik sınıfına piyano, darbuka, zil, marakas, bağlama, klasik gitar, dijital bateri ile mikrofon ve nota sehpası desteğinde bulunuldu. Öğrenciler yeni enstrümanlar ile mini konser verdi.

“TÜM OKULLARIMIZA DESTEK OLUYORUZ”

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladıkları ve onlar katkı sağladıkları için mutlu olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak kültür ve sanat projelerini desteklemek, okullara bu şekilde katkı koymak bizim için çok önemli. Çocuklarımız okulda eğitim ve öğretim alıyorlar. Onları müzikle tanıştırmak, yetenekli çocuklarımızı ön plana çıkartmak hem eğitmenlerimizin hem de yerel yönetimler olarak bizlerin elinde. Elimizden geldiğince Merkezefendi Belediyesi olarak ilçe sınırlarımız içerisindeki tüm sınıflarımıza, tüm okullarımıza destek oluyoruz. Çocuklarımızın ihtiyacını karşılamanın, onlara katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum” diye konuştu.

“OKULUMUZDA BİR EKİP OLUŞTURACAĞIZ”

Servergazi Anadolu Lisesi Müdürü Sinan Demircan ise, “Okulumuz bünyesinde bir ekip oluşturacağız. Sanatsal ve kültürel faaliyetlere destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211