Merkezefendili çocukların sütü Denizlili üreticilerden

Merkezefendi Belediyesi, yerel üreticiyi desteklemek amacıyla 2-5 yaş arasındaki çocuklara dağıtılacak sütleri Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği’nden (HAY-KOOP) almak için protokol imzaladı.

Merkezefendi Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan Halk Süt’e talep gün geçtikçe artıyor. İlk ayında 3 bin 500 çocukla başlayan proje, ikinci ayında 5 bin 123, üçüncü ayında ise bu rakam 6 bin 613 oldu. Talepteki artış üzerine 2 olan dağıtım aracı 4’e, 5 olan personel sayısı da 10’a çıkarıldı. Merkezefendi Belediyesi, yerel üreticiyi desteklemek amacıyla 2-5 yaş arasındaki çocuklara dağıtılacak sütleri Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği’nden (HAY-KOOP) almak için protokol imzaladı. Protokol töreninde konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde yaşayan her iki çocuktan bir tanesine sağlıklı büyümeleri için Halk Süt’ü ulaştırıyoruz. Halk Süt projesi ile öncelikle üç temel amaca ulaşmaya çalışıyoruz. Merkezefendili çocuklarımızın sağlıklı süt içme alışkanlığı kazandırmak, ilimizdeki süt üreticisi çiftçilerimizi desteklemek ve sosyal belediyecilik ilkeleri gereği ekonomik durumu yetersiz ailelerimize destek olmak” diye konuştu.

“PROJEMİZ ÇOK GÜZEL DEVAM EDİYOR”

Başkan Doğan, “Projelerimiz arasında olan Halk Süt 2 ve 5 yaş arasındaki çocuklarımızın gelişimini tamamlamaları için hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz ilk projelerimizden bir tanesi. Sadece bir başkan olarak değil, bir kadın olarak, bir anne olarak Merkezefendi’de yaşayan her çocuğu, özellikle sağlıkta, eğitimde ve gıdada destek olmak istiyoruz. Projemiz çok güzel devam ediyor. Merkezefendi’nin geneline baktığımızda 2-5 yaş arası her iki çocuktan birisine süt dağıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

“ÜRETİCİMİZİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Her zaman üreticiyi desteklediklerini söyleyen Başkan Doğan, “Yeni dönemde sosyal projelerde ekonomik durum kıstası aramıştık. Fakat işin içinde çocuk varsa, onların beslenmesi varsa bu kritere bakmadık. Bu projemizde özellikle annelerden çok güzel dönüşler var. Tabi sizinle birlikte yapma amacımızda süt üreticimizi de desteklemek. Bu da bizim için çok önemli. Üreticiye destek olmak çok önemli. Sosyal belediyecilik çerçevesinde ekonomik durumu iyi olmayan ailelere bu projeyle katkıda bulunuyorsak bizim için ne mutlu. Projemiz güzel devam ediyor bundan sonrada devam etmek istiyoruz. Talep çok fazla. Tabi ki duyuldukça da talepler artıyor. Size ve yönetim kuruluna katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Merkezefendimizde sizlerle birlikte güzel bir projemizi daha gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza, annelerimize ve ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ DENİZLİLİ ÜRETİCİLERİN SÜTLERİNİ TÜKETECEKLER”

Yapılan protokolün çok anlamı olduğunu söyleyen Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği Başkanı Mehmet Varol, “Bu projeye büyük destek verdik, vermeye devam edeceğiz. Özellikle vurgulamak istiyorum, bu bir sosyal sorumluluk projesi. Bu proje çok önemli bir proje. Çünkü süte ulaşamayan çocuklarımıza sütün ulaştırılması çok önemli. O çocukların beslenmesi için sütü kullanılmış olması çok önemli. Bu sütü de direk üreticiden alıp tüketiciye ulaştırıyorsunuz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Projeye destek vermek, projenin içinde olmak anlamında da biz sizin yanınızda olduk. Çocuklarımız Denizlili üreticilerin sütlerini tüketecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER