Merkezefendili kadınlar karanfille yürüdü

Merkezefendili kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Belediye önünden 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılan Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da yürüyüş esnasında kadınlara karanfil ve şal hediye etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarla birlikte yürüyüş gerçekleştirdi.

Belediye önünden 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşe; Başkan Subaşıoğlu’nun eşi Hacer Subaşıoğlu, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, Cumhur İttifakı Merkezefendi Kadın Meclis Üyesi Adayları ve kadınlar katıldı.

Başkan Subaşıoğlu ve eşi Hacer Subaşıoğlu ile birlikte AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, kadın meclis üyesi adayları, yürüyüş esnasında kadınlara ‘Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun’ diyerek karanfil ve şal hediye etti.

Hediye alan kadınlar, Başkan Subaşıoğlu’na teşekkür etti.

“KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DİYORUZ”

Yürüyüş öncesi konuşan Başkan Subaşıoğlu, “Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri hanımlarımıza, kadınlarımıza daha fazla yol açmak adına, onların önünü daha fazla açmak adına büyük bir gayretin içerisinde olduk. Önümüzdeki dönemde de Merkezefendimizin en önemli projeleri yine kadınlarımızla ilgili olacak. Özellikle kadına karşı şiddetin sona ermesiyle ilgili, daha olumlu adımlar atabilmek adına bir farkındalık yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Tüm Merkezefendili hanımefendilere teşekkür ediyorum. Karanfillerimizle, şallarımızla tüm Merkezefendimize, tüm Denizlimize, tüm ülkemize ‘kadına şiddete hayır’ diyoruz. Bugün, kadına karşı uygulanan şiddete son vermek adına, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdik. Güçlü bir şekilde çocuklarımız, gençlerimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bizlere destek veriyorlar. Onlar da ‘kadına şiddete’ hayır diyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211