MERKEZEFENDİLİLER 29 NİSAN'DA BAHAR YÜRÜYÜŞÜ'NDE BULUŞACAK

MERKEZEFENDİLİLER 29 NİSAN'DA BAHAR YÜRÜYÜŞÜ'NDE BULUŞACAK

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 29 Nisan Pazar günü 4’üncüsünü gerçekleştirecekleri ‘Geleneksel Bahar Yürüyüşü’ için, Başkarcı Mahallesi’nde yer alan ve fiilen açılan Kır Çiçeği Sosyal Tesisler’de basın toplantısı düzenledi.  
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Başkarcı Mahallesi’nde yer alan ve fiilen açılan Kır Çiçeği Sosyal Tesisler’de, 29 Nisan Pazar günü 4’üncüsünü gerçekleştirecekleri ‘Geleneksel Bahar Yürüyüşü’ için basın toplantısı düzenledi. Toplantıda etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Subaşıoğlu; “29 Nisan Pazar günü saat 13:00’da, Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda gerçekleştireceğimiz ‘4. Merkezefendi Baharda Sağlık İçin Yürüyor’ etkinliğimize tüm Denizli halkını davet ediyorum. Bu sene yürüyüşümüzün farklı bir anlamı var. Hem Tıp Günü etkinliklerini hem de Bahar Yürüyüşü’nü aynı gün gerçekleştireceğiz. Tıp Günü’nü Zeytinburnu Belediyesi’yle birlikte yaptığımız için onların da katkılarıyla 40 bin adet fesleğen dağıtımı gerçekleştirilecek. Özellikle fesleğen ve benzeri bitkilerin en iyi ödül olduğunu düşünüyoruz. 6 bin adet kantaron yağı vatandaşlarımıza hediye edilecek” dedi. 
600 KİLOGRAM MESİR MACUNU SAÇILACAK
Bin 700 metre sürecek yürüyüşün sonunda vatandaşlara mesir macunu saçımı yapılacağını belirten Başkan Subaşıoğlu; “Yürüyüşün sonunda da Tıp Günü etkinlikleri kapsamında da geçen sene Bayramyeri’nde yaptığımız ‘mesir macunu saçımı’nı gerçekleştireceğiz. Geçen sene 360 kilogram mesir macunu saçmıştık. Bu sene 600 kilogram mesir macunu saçmayı planlıyoruz. İlçemizin adını aldığı Merkez Efendi Hz. 41 çeşit bitkiden üretmiş olduğu mesir macununun da mucidi. Merkezefendi Belediyesi olarak Merkez Efendi Hz.’nin hatırasına Tıp Günü vesilesiyle de sahip çıkmak istiyoruz. Yürüyüşe katılanlara Türk Bayraklı şapkalarımızı hediye edeceğiz” diye konuştu. 
“HEDEF AVRASYA MARATONU’NDAKİ KATILIMI YAKALAMAK”
“Merkezefendi Belediyesi olarak sağlık ve spor alanında yeni konsept geliştirmek için ilk günden beri gayret içerisindeyiz” diyen Başkan Subaşıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Merkezefendi sporun ve sporcunun dostudur. Merkezefendi’de spor ekran başına kilitlenerek izlenen bir şey olmaktan çıkarılacak. ‘Mutlaka her bireyin yaptığı bir iştigal konusu haline getirilecek’ felsefesi kapsamında bugüne kadar bir çok sportif işe imza attık. Bahar Yürüyüşümüz de Merkezefendi’de spora ilişkin farkındalığı arttırmak için çok önemli. Bir gün Merkezefendi’de, tıpkı Avrasya Maratonu’nda olduğu gibi o miktarda katılımla Bahar Yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Hedefimiz bu yönde.”
“BÜTÜN AYRIMLARI KENARA BIRAKIP YÜRÜYORUZ”
Bahar Yürüyüşü’nün belediye olarak siyasi bir faaliyet olmadığını vurgulayan başkan Subaşıoğlu; “Bugüne kadar olduğu gibi bu Pazar günü de hangi görüşten olursanız olun eğer sağlığa, spora önem veriyorsanız; çocuklarımızın gençlerimizin spor yapmasını istiyorsanız bu yürüyüşe katılın. Biz protokol konuşmalarında da hiçbir şekilde propaganda, siyaset içeren hiçbir cümle kurmuyoruz. Çünkü Bahar Yürüyüşü, Merkezefendililerin ve Denizlililerin ortak bir değeridir. Bütün ayrımları bir kenara bırakıp hep beraber yürüyoruz” ifadelerini kullandı.
VİZYON PROJELER AÇILIŞA HAZIR
 Merkezefendi Belediyesi olarak 2018 yılını vizyon projelerin açılış yılı olarak ilan ettiklerini ancak gündem yoğunluğu nedeniyle resmi açılış programı oluşturamadıklarını söyleyen Başkan Subaşıoğlu şunları aktardı: “Selçukbey Spor Eğitim Merkezimiz, açılışa hazır. Önümüzdeki 1 ay içerisinde Ornaz Vadimiz açılışa hazır olacak. Kır Çiçeği Sosyal Tesislerimiz fiili olarak açıldı. Resmi açılışa da hazır. İmam Hatip Fen Lisesi resmi açılışa hazır. Engelliler Sarayımız birkaç ay içerisinde açılışa hazır olacak. Merkez Kütüphanemiz 2018 yılı tamamlanmadan açılışa hazır olacak. Hürriyet Gazetesi tarafından İstanbul'da 4’üncüsü düzenlenen 'Sign Of The City Awards' da 'En İyi Hizmet Yapıları' kategorisinde Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı projemiz Türkiye'de Devam Eden En İyi Proje Ödülü'ne layık görüldü. Altın madalyalı projemiz 2 ay içerisinde kendine gelmiş olacak. Açılışını yapmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. İnce dekorasyon işleri devam ediyor. Eylül ayı gelmeden açılışını gerçekleştiririz.”
“BÜTÜN PROJELERİMİZİ ÖZ KAYNAKLA FİNANSE EDİYORUZ”
Merkezefendi Belediyesi’nin bütün projelerinin öz kaynakla finanse edildiğini aktaran Başkan Subaşıoğlu; “İçinde insan olmayan hiçbir projede Merkezefendi Belediyesi olarak bulunmuyoruz. Önemli olan önce fonksiyonları tanımlamak, talepleri ölçebilmek ve asla ölü proje üretmemektir. 3 yıl içerisinde Merkezefendi Belediyesi olarak yeni kurulan merkez 28 ilçe arasında en çok proje üreten belediyeyiz. Hem yapısal hem de vizyon projeleri anlamında çeşitliliği sağlamış bir belediyeyiz. Çeşitlilik içinde zenginlik, zenginlik içerisinde çeşitliliği konsept belirlemiş bir belediyeyiz. Bunların da karşılığını vatandaşlarımızın teveccühü ile aldığımızı düşünüyorum” dedi. 
“MOBİLİTE KAVRAMININ İÇİNİ DOLDURDUK”
“Sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında Merkezefendi Belediyesi’nin bir tezi var: ‘mobilite’ kavramı” diyen Başkan Subaşıoğlu açıklamasının devamında; “Siz ne kadar çok vatandaşın hareketliliğini sağlayabilirseniz, aslında projelerinizi o kadar da kabullendirebilirsiniz. Sosyal projeler anlamında hedefimize yaklaşmak üzereyiz. ‘Toplamda 5 yıl içerisinde ilçemizde yaşayan 100 bin kişi Merkezefendi Belediyesi ile mobil hale gelecek’ demiştik. Dediğimizi yaptık. 26 bin çocuğumuza bisiklet vererek mobil hale getirdik. 22 bin vatandaşımızı Çanakkale ve Bursa’ya götürdük. 15 bin öğrenciyi ‘Haydi Gençler İstanbul’a’ diyerek İstanbul’la buluşturduk. Pek çok projeyle de hareketliliği sağlamaya devam ediyoruz. Belediye olarak kendi konseptimizi yakaladık. Dünyada çok konuşulan ‘mobilite’ kavramının içini doldurduk. Önümüzdeki dönemde de bu kavram üzerinden yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER