Merkezefendililer Kocatepe’ye yürüdü

Zafer Haftası ve Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümü kutlamaları kapsamında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen ‘Kocatepe’ye Büyük Yürüyüş’ etkinliğine; Merkezefendililer, gaziler ve ilçedeki muhtarlar da katıldı.

Merkezefendililer Kocatepe’ye yürüdü

Afyonkarahisar’da, Zafer Haftası ve Büyük Taarruz’un 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşların katılımıyla Kocatepe’ye Büyük Yürüyüş gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediyesi de gazileri, muhtarları ve Merkezefendilileri yürüyüşün düzenlendiği, Türk Ordusu’nun destan yazdığı yerle buluşturdu. Kafileyi, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan uğurladı. Milli mücadele ruhunun Merkezefendi’de ve Denizli’de yaşatılması gerektiğini belirten Başkan Doğan, “Milli mücadelenin başladığı, cumhuriyetin kazanıldığı topraklara Merkezefendili hemşerilerimizi, gazilerimizi ve muhtarlarımızı gönderiyoruz. Kendilerine hayırlı yolculuklar diliyorum. Milli mücadele ruhunu yaşatma kapsamında birçok etkinliğimiz var. 30 Ağustos’ta özellikle bir konserimiz ve fener alayımız var. Tüm Merkezefendili ve Denizlili hemşerilerimi 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

ŞUHUT’TAN KOCATEPE’YE YÜRÜDÜLER

Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz’ın da katıldığı gezide, Büyük Taarruz Şehitliği’ni ziyaret edildi. Ardından Şuhut Stadyumu'ndaki resmi törenlere ve zafer kutlamalarına katılım sağlandı. Merkezefendi kafilesi tören sonrasında, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusunun, Şuhut'tan Kocatepe'ye yaptığı yürüyüşü tekrarlayarak gerçekleştirilen yürüyüş sonrasında kafile Denizli’ye hareket etti.

“KOCATEPE TARİHİMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YERDİR”

Etkinliğin ardından konuşan Başkan Doğan, “Büyük Taarruz zaferi zor şartlar altında elde edilen bir zaferdir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşüyle ve Türk ordusunun inancıyla kazanılmış bir zaferdir. Bu anlamda Kocatepe tarihimiz açısından önemli bir yerdir. Milli mücadele ruhunu Merkezefendi’de ve Denizli’de yaşatabilmek amacıyla bir etkinlik düzenledik. Gazilerimizi, muhtarlarımızı ve Merkezefendili hemşerilerimizi Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri' dediği Kocatepe ile buluşturduk. Merkezefendi Belediyesi olarak tarihi ve kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER