Merkezefendi’nin ‘30 Ağustos Zafer Kupası Turnuvaları’ sona erdi

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası Turnuvaları sona erdi. Voleyboldan satranca, futboldan tenise kadar çeşitli branşlarda düzenlenen turnuvaların ödül törenleri 30 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilecek.

Merkezefendi’nin ‘30 Ağustos Zafer Kupası Turnuvaları’ sona erdi

Merkezefendi Belediyesi’nce düzenlenen şehir içinden ve dışından yoğun katılımın sağlandığı 30 Ağustos Zafer Kupası Turnuvaları sona erdi ve satranç, voleybol, tenis, dart ve futbol branşlarında şampiyonlar belli oldu. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen voleybol ve birimler arası futbol turnuvasının final maçlarına; Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları; Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun ile birlikte katıldı. Voleybol Kadınlar Grubu’nun finalinde Tuğçe Demirtaş ve Takımı ile Pars Spor karşı karşıya geldi. Tuğçe Demirtaş ve Takımı maçı 3-0 kazanarak şampiyon oldu. Erkekler Grubu’nun final karşılaşmasında ise A.B.A Takımı, Esnaf Spor’u 3-0 yenerek birinci oldu. Merkezefendi Belediyesi birimler arası futbol turnuvasının final maçında ise Belediye Meclis Üyeleri ile Zabıta Müdürlüğü karşılaştı. Karşılaşma sonucunda Zabıta Müdürlüğü, Meclis Üyeleri’ni 9-4 mağlup ederek birimler arası turnuvanın şampiyonu oldu.

ELO SATRANÇ TURNUVASI’NE 370 SPORCU KATILDI

ELO Satranç Turnuvası da yoğun katılım ile sona erdi. Açık, 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı ve 14 yaş ve altı kategoride toplam 370 sporcu katıldı. Merkez Kütüphane’de gerçekleştirilen turnuvaya İzmir, Adana, Aydın, Eskişehir, Manisa, Konya, Sinop, Uşak, Bursa, Isparta, Gaziantep, Düzce, Iğdır, Hatay, Afyonkarahisar, Tokat ve Karaman olmak üzere 18 ilden de katılım oldu. Satranç Turnuvası’nın Açık Kategori’sinde Emrah Önay, Açık En İyi Kız’da İlayda Kaygısız, 14 Yaş ve Altı Kategorisi’nde Ali Kemal Başal, 14 Yaş ve Altı Kategorisi En İyi Kız’da Dilay Çelebi, 12 Yaş ve Altı Kategorisi’nde Yaşar Mert Sivas, 12 Yaş ve Altı Kategorisi En İyi Kız’da Ecrin Çamcı, 10 Yaş ve Altı Kategorisi’nde Ceren Saluç, 10 Yaş ve Altı Kategorisi En iyi Kız’da Ceren Saluç, 8 Yaş ve Altı Kategorisi’nde Ayperi Ilgın Has, 8 Yaş ve Altı Kategorisi En İyi Kız’da Ayperi Ilgın Has birinci oldu.

“SPOR PROJELERİ HER ZAMAN DEVAM EDECEK”

30 Ağustos Zafer Kupası Turnuvalarına katılan sporcuları tebrik Başkan Doğan, “Turnuvalarımıza şehir dışından da katılımlar oldu. Öncelikle şehir dışından gelen misafirlerimize ‘Denizlimize, Merkezefendimize hoş geldiniz’ diyorum. Göreve geldiğim günden beri spor ilçesi olan Merkezefendimizde birçok alanda turnuvalar düzenledik. Turnuvalarımıza her zaman büyük bir ilgi oldu. Hemşerilerimizin spora olan ilgisi çok fazla. İlçemizde spor projeleri her zaman devam edecek. Turnuvalarımıza katılım sağlayan ve başarı gösteren sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi. Turnuvada derece elde eden sporculara ödülleri, 30 Ağustos Cuma günü Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılacak tören ile verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER