Merkezefendi’nin lavanta bahçesi yaza hazırlanıyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından Yenişafak Mahallesi’ndeki 27 dekarlık alanda oluşturulan lavanta bahçesinin temmuz ayında tamamlanması planlanıyor.

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarına devam ediyor. Yenişafak Mahallesi’ndeki 27 dekarlık lavanta bahçesine dikilen 15 bin adet lavantanın bakımı sürdürülürken; yamaçlık alana da 2 bin adet adaçayı dikilecek. Masal Parkı’na kadar uzanacak olan Lavanta Bahçesi, içerisinde barındıracağı büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve otopark alanıyla birlikte toplam 60 dekarlık büyüklüğe ulaşacak. Temmuz ayında tamamlanması planlanan lavanta bahçesinde vatandaşlar aileleriyle birlikte güzel manzara ve hoş kokular eşliğinde keyifle vakit geçirebilecek.

“İLÇEMİZ HOŞ KOKULARA BÜRÜNECEK”

Belediye Başkanı Şeniz Doğan, daha güzel, daha yeşil ve yaşamaya değer bir Merkezefendi için çalıştıklarını söyledi. Başkan Doğan, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz Lavanta Bahçemizi kısa bir süre içerisinde tamamlayacak, ilçemize kazandıracağız. Burada ektiğimiz lavantalar, bakımını sürdürdüğümüz lavantalar çiçek vermeye başlayınca inanıyorum ki ilçemiz hoş kokulara, hoş bir görüntüye bürünecek. Çehresini her geçen gün pozitif yönde değiştirdiğimiz Merkezefendimize en doğru şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Daha güzel, daha yeşil ve yaşamaya değer bir Merkezefendi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211