Merkezefendi’nin özel öğrencileri kep fırlattı

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, ilk mezunlarını verirken; meslek atölyelerinde ve el işi kurslarında eğitim gören öğrenciler, mezun olmanın heyecanını yaşadı. Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, mezun olan 113 öğrenci kep fırlatmanın mutluluğunu yaşadı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, engelli bireyler için yeni dönemde yepyeni projeyerin altına imza atacaklarını vurguladı.

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, ilk mezunlarını verdi. Kuaförlükten ahşap boyama kursuna, seramik kursundan halı-kilim dokuma kursuna, bilgisayar kursundan kasiyerlik kursuna kadar birçok mesleki ve sanat atölyesinde bir yıl boyunca eğitim gören özel öğrenciler, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle mezun oldular. Törene; Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları; Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, Merkezefendi Halk Eğitim Müdürü Turan Genç, meclis üyeleri ve veliler katıldı. Büyük coşkunun hakim olduğu törende konuşan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “113 çocuğumuzla birlikte bir yıl boyunca çalıştık. Onları hayata katmaya çalıştık. Onlardaki değeri keşfedip daha yükseklere çıkarmayı hep birlikte başardık. Salonumuzun kalabalığından görüyorum ki bunu hocalarımızla birlikte başarmışız, ne mutlu bize. Engelsiz Yaşam Akademimizde ahşap boyamadan el sanatlarına, halı dokumadan sanata ve spora 14 farklı atölyede çocuklarımızla birlikteydik. Akademimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EMEKLERİNİZ İÇİN SİZLERE MİNNETTARIZ”

Anne ve babalara minnettar olduğunu belirten Başkan Doğan, “Anne ve babalar, bizlere göre bir kat daha fazla yoruldunuz. Onlara emek verdiniz. Onlar güldüğünde sizler de güldünüz. Onlar nefes aldığında sizler de nefes aldınız. Bu uğurdaki emekleriniz için sizlere minnettarız, iyi ki varsınız. Bizlerle her zaman uyum içinde çalışan Merkezefendi Halk Eğitim Müdürümüze, İl Sağlık Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Yeni dönemde de bu uyumlu çalışmayı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”

Engelli bireyler için yeni dönemde de projelerin yapılacağının altını çizen Başkan Doğan, şunları söyledi: “Engelli kardeşlerimizi engelsiz bir şekilde yaşama dahil etmek için yeni dönemde de projelerimiz olacak. Arkadaşlarımız projeler için çalışıyorlar. Biz de açıklamak için inanın heyecan ile bekliyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde fizik tedavi merkezini ve mutfağı aktif hale getirmek istiyoruz. Bizler her konuda sizler için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sizler için her şey daha kolay ve daha güzel olacak.”

ÖZEL ÖĞRENCİLER KEP FIRLATTI

Başkan Doğan’ın konuşmasının ardından öğrenciler; şiirler okudu, halk oyunları oynadı, sahne gösterisinde bulundu. 10. Yıl Marşı’nı ve İzmir Marşı’nı büyük bir coşkuyla söyleyen özel öğrenciler, programın son kısmında Başkan Doğan’dan diplomalarını aldı. Akademi öğrencileri mezuniyetlerini kep atarak kutladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER