Merkezefendi’nin Robotik Kodlama Akademisi’ne yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulan Robotik Kodlama Akademisi’nin, öğrenci seçme sınavlarının birinci etabına 4 bin 600 öğrenci katıldı. Sınav, Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın öğrencilere başarılar dilediği bir video ile başladı.

Merkezefendi’nin Robotik Kodlama Akademisi’ne yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesi’nce kurulan Robotik Kodlama Akademisi, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı birinci etap sınavı yapıldı.

İlçedeki 32 okulda eş zamanlı olarak başlayan sınava, ilkokul son sınıf olan 4 bin 600 öğrenci katıldı.

Sınava giren öğrencilere Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın başarılar dilediği video izletildi. Başkan Doğan, “Teknoloji üreten nesiller yetiştirmek için çalışmalarına başladığımız Robotik Kodlama Akademisi’ 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı birinci etap sınavına giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Üretken, azimli ve geleceğe yön verecek çocuklarımızın yanındayız” dedi.

Videonun sona ermesiyle birlikte sınav başladı. Robotik Kodlama Akademisi birinci etap sınavına giren 4 bin 600 öğrencinin yüzde 10’luk dilimi, 12 Haziran 2019 Çarşamba Günü yapılacak olan ikinci etap sınavına girmeye hak kazanacak. Öğrenciler, cevap anahtarına ve sonuçlara Merkezefendi Belediyesi resmi internet sitesi http://www.merkezefendi.bel.tr/ adresinden öğrenebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER