'MERMER DE TEKNOLOJİSİ DE BİZİM İŞİMİZ'

'MERMER DE TEKNOLOJİSİ DE BİZİM İŞİMİZ'

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, İzmir Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizlili firmaları ziyaret etti.
Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen İzmir Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizlili firmaları ziyaret eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Artık mermer sanayinin teknolojilerini de Denizli olarak üretiyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Mermer ve makine sektörlerimiz giderek büyüyecek ve ihracattaki payı daha da artacaktır” dedi.

İzmir Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 24. kez kapılarını açtı. Denizli’den mermer ve makine üretimi yapan 62 firmanın katıldığı fuarı AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de ziyaret etti. Denizlili firmaların stantlarını ziyaret ederek bilgi alan Milletvekili Şahin Tin, fuarın verimli geçmesi temennisinde bulundu. İzmir Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı geçen yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Bu yıl ziyaretçi sayısının daha da yüksek olacağı tahmin ediliyor. Fuara katılan firmalarımızın iyi sonuçlarla Denizli’ye dönmelerini umut ediyorum” dedi.

“DENİZLİ KABUĞUNU KIRMIŞTIR”
Fuardaki izlenimlerini aktaran AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Ben bir sanayici olarak, üretimin içinden gelen bir iş insanı olarak burada bulunmaktan, mermer ve makine sanayicilerimizin heyecanına ortak olmaktan büyük mutluluk duydum. Gerek mermer, gerek makine üretimi yapan firmalarımızın stantlarına gösterilen yoğun ilgi, Denizli’nin her iki sektörde öncü olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin göstergesi. Ne mutlu ki; mermerin en iyisini biz yapıyor, mermer teknolojisini de artık Denizli olarak biz üretebiliyoruz. Denizli’mizin mermer ihracatı 2.2 milyar dolara ulaştı. Bunda Denizlili sanayicimizin girişimci ruhunun yanı sıra; Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin de, üretim dinamiklerinin önünü açan yaklaşımlarının büyük payı var. Bugün burada gördüm ki; hem mermer, hem de mermer teknolojileri alanında Denizli artık kabuğunu kırmıştır” dedi.

“DENİZLİ’NİN YILDIZI PARLIYOR”
Mermer sektörünün Denizli ihracatını sürükleyen lokomotiflerden biri olduğuna işaret eden Şahin Tin, “Bunun yanı sıra makine ve kablo sektörlerimiz de Denizli’mizin yıldızını parlatan sektörlerdendir. Artık, acımasız kuralları olan uluslararası piyasa koşullarında üretmekten, satmaktan, insanımıza istihdam kapıları açmaktan başka yolumuz yoktur. Kendi teknolojilerimizi kendimiz üretmek, satmak, katma değer elde etmek zorundayız. Bugün bu fuarda şahit olduklarım, bu hedeflere ulaşma konusundaki umutlarımı tazelemiştir” dedi.

“ÜRETİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”
Üretimin teşvik edilmesi noktasında hükümet olarak sanayicinin yanında olduklarını ve sektörlerin ihtiyaç duydukları destekleri temin ettiklerini vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “Ancak bu noktada eğitim büyük önem taşıyor. Üretimin anahtarı kalifiye elemandır. Sektörlerin yetişmiş personel ihtiyacı karşılanabildiği ölçüde atılımlar yapmak mümkün olacaktır. Bu anlamda meslek liselerinin daha iyi eğitim vermeleri ve öğrencilerin üretimin içinde yer alarak yetişmeleri için bazı düzenlemeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER