Mersin kardeşlerden anne ve babaları için mevlit

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, Sadık Ticaret’in Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Mersin ile Hülya Ermenek, 2004 yılında kaybettikleri babaları Hacı İrfan Mersin ile 2020 yılında hayata veda eden anneleri Nadire Mersin adına memleketleri Sarayköy’de mevlit okuttu.

Mersin kardeşlerden anne ve babaları için mevlit

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, Sadık Ticaret’in Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Mersin ile Hülya Ermenek’in anneleri Nadire Mersin 2020 yılında, babaları Hacı İrfan Mersin ise 2004’te hayata veda etmişlerdi. Mersin kardeşler, merhum anne ve babalarını unutmadı ve memleketleri Sarayköy’de mevlit yemeği verdi. Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen mevlide; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Milli Eğitim İl Müdürü Süleyman Ekici, iş insanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Mevlitte konuşan Sadık Ticaret’in Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Mersin; “Bizim için güzel bir gün ama bunun bir acı tarafı da var. Anne ve babamızı kaybettik ve mevlitlerine geldik. Allah kabul etsin. Geldikleri için de herkese teşekkür ederim. Bugünümüzde bizi yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ederiz” dedi.

“BÜYÜKLERİMİZ İÇİN BİZ NE YAPSAK AZDIR”

Hüzünlü olduklarını ifade eden Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, “Anamız, babamız, daha önce kaybettiğimiz kardeşimiz, dedelerimiz ve nenelerimiz için bugün hayır yemeği yaptık. Her yıl yapıyorduk, son 2-3 yıldır yapamamıştık. Çok geniş bir katılım var. Büyüklerimiz için biz ne yapsak azdır. İnşallah Rabbim duaları kabul ediyordur. Ölmüşlerimizin de ruhları şad olsun. Gelenlerden Allah razı olsun. Pandemi nedeniyle son 2 yıldır bu yemeği yapamamıştık. Çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştu.

“HER YIL BU YEMEĞİ YAPIYORUZ”

Mevlide katılanlara “Hoş geldiniz” diyen Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, “Bu mevlid-i şerifi aslında her yıl yapıyorduk ama pandemiden dolayı son yıllarda yapamadık. Bugün tekrar Allah nasip etti. Hem Denizlili hem de Sarayköylü hemşerilerimizle bir aradayız. Biz doğma büyüme Sarayköylüyüz. Hiçbir zaman doğduğumuz yeri unutmuyoruz. Bütün okullarımız ve bağışlarımızla Sarayköy’deyiz. Bugün de rahmetli anne ve babamızın mevlidini okutuyoruz. Her yıl bu yemeği yapıyoruz ama 2-3 yıldır pandemiden dolayı bu yemeği yapamadık. Denizli’deki dostlarımız, Sarayköy’deki hemşehrilerimizle beraber burada buluştuk. İnşallah Allah kabul eder” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER