MERVE ALTUN'UN NAAŞI BABA OCAĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Eğitim uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden öğrenci pilot Merve Altun'un cenazesi helallik alınmak üzere baba ocağı Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi Yakasinek Köyü’nde toprağa verildi. Burada düzenlenen törende kızının acısına dayanamayan baba Sefer Altun, "Ben sizi düğününe çağıracaktım, siz cenazesine geldiniz" dedi.

MERVE ALTUN'UN NAAŞI BABA OCAĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Aydın‘daki bir uçuş akademisine ait TC-JZC tescilli tek motorlu Cessna 172 tipi uçağın eğitim için havalanmasının ardından yaklaşık 50 dakika sonra Karacasu İlçesi Yenice Mahallesi'nde düşmesi sonucu hayatını kaybeden öğrenci pilot Merve Altun'un cenazesi, Aydın'da düzenlenen törenin ardından gece saatlerinde Konya Akşehir Devlet Hastanesi morguna getirildi. Sabah itibari ile Akşehir Devlet Hastanesi morgundan alınan Merve Altun'un naaşı, ilk olarak baba ocağı olan Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi Yakasinek Köyü meydanına getirildi. Burada yakınları ve arkadaşlarından alınan helallik sonrasında öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Bu sırada kızının acısına dayanamayan baba Sefer Altun, çevredekilere; "Ben sizi düğününe çağıracaktım, siz cenazesine geldiniz" diye feryat etti. Kılınan cenaze namazı sonrası Altun'un naaşı Yakasinek Köyü aile kabristanına defnedildi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER