MEŞE PALAMUTLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Denizli kent merkezinde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları, Çal Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Şefliği tarafından Bekilli’ye bağlı Poyrazlı Mahallesi kırsalında gerçekleştirilen ‘Tohumdan Yaprağa, Doğaya Can Ver’ etkinliğine katılarak; meşe ağaçlarından topladıkları palamutları toprakla buluşturdular.

MEŞE PALAMUTLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Çal Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Şefliği tarafından gerçekleştirilmekte olan; ‘Boş Orman Alanlarının Ağaçlandırılması’ projesine; Denizli kent merkezinde bulunan gönüllü kuruluşlardan destek geldi. ‘Tohumdan Yaprağa, Doğaya Can Ver’ adı verilen organizasyona; Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DENDAK), Menderes Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MENDOSK), NEFES Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Laodikya Gezi ve Yürüyüş grubu, Türkiye Ormancılar Derneği Denizli Şubesi, Dağ Arama Kurtarma (DAK) PAÜ öğrenci Kulübü, PAÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu ve TEMA Vakfı Denizli temsilciliği gönüllü katıldı. Bekilli’ye bağlı Poyrazlı Mahallesi kırsalında gerçekleştirilen etkinlikte; yaklaşık 100 kişilik katılımcı, alanda palamut ekimi yapan orman işçileri ve görevliler kontrolünde önce meşe ağaçlarından palamut topladılar. Etkinliğe katılanlar, alanda ilaçlanmış ve ekime hazır haldeki palamutları yine görevlilerin gözetiminde gösterilen alanlara ektiler.

“DOĞA VE ORMAN SEVGİSİ; ORTAK DEĞERDİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çal Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Orman Mühendisi Hayriye Ertuğrul; “Çalışmalara sivil halkın ve doğaseverlerin katılımından mutlu olduk. Doğa ve orman sevgisi; her yaştan ve her kesimden insanın ortak değeridir. Diğer bölgelerde yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarına katkı ve katılımların daha fazla sayıda olmasını bekliyoruz. Bekilli ilçesi Poyrazlı Mahallesi kırsalında gerçekleştirilen etkinlik, örnek niteliktedir. Bunu ileriki yıllarda da sürdüreceğiz. Bizlere destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

“DOĞA VE ÇEVRE PAYDASINDA BİRLİKTE OLMAMIZ ANLAMLIDIR”

Kulüpler, yürüyüş grupları ile gönüllü kuruluşlar adına konuşan MENDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yollu; “Geçen yıl Bekilli İlçesi Gömce Mahallesi’nde böyle bir etkinliğin ilkini gerçekleştirmiştik. Bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Diğer katılımcı gruplarla birlikte Poyrazlı’da gerçekleştirilen etkinlikte bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, doğa ve çevre paydasında birlikte olmamız anlamlıdır. Önümüzdeki yıllarda daha da artacak olan grup ve katılımcılarla benzeri etkinlikleri sürdüreceğiz. Katılanlara ve Orman Teşkilatı’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER