MESLEK LİSESİ MEZUNLARINA MAKSİAD'DAN ALTIN FIRSAT

MESLEK LİSESİ MEZUNLARINA MAKSİAD'DAN ALTIN FIRSAT

Meslek lisesi öğrencilerine tam destek veren Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), öğrenciler mezun olduktan sonra akademik alanda gönüllü rehberlik yapıyor, ayrıca; iş bulma kaygısı yaşayan öğrenciler, MAKSİAD’a giderek iş başvurusu yapabiliyor.

Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), eğitime verdiği desteği daha da arttırdı. Meslek lisesi mezunu öğrencilerine tam destek veren MAKSİAD, meslek lisesi öğrencilerine, mezun olduktan sonra iş alanında ve akademik alanda gönüllü rehberlik yapıyor. İş bulma kaygısı yaşayan meslek lisesi mezunu öğrenciler, MAKSİAD’ a giderek; iş başvurusu yapabiliyor. Meslek lisesi öğrencilerine  her aşamada yardımcı oldukları  gibi, mezun olduktan sonra da iş imkanı sağlama ve istihdam konusunda yardımcı olacaklarını söyleyen MAKSİAD  Başkanı Mehmet Sarı, ayrıca öğrencilerin yeteneklerini  fark etmeleri ve profesyonel iş hayatına geçişlerinde, onlarla  birlikte  olup , tecrübelerini  paylaşacak olmanın ayrı bir heyecanı içinde olduklarını, sözlerine ekledi. Kendi geleceklerini emekleri ile inşa edecek olan öğrencilerin, kariyerlerine yön verecek yerin MAKSİAD olduğunu söyleyen Başkan Sarı, mezun öğrencileri desteklemenin hem şehrimize hem de makina sektörü adına faydalı olacağını belirtti.

“GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZ, BİZLER İÇİN EN DEĞERLİ YATIRIM”
Başkan Sarı, şunları söyledi: “Sanayideki tornacıların, tamircilerin ve demircilerin bağlı olduğu odalar ve kuruluşların, öğrencilerin ‘mesleki alan eğitimleriyle’ ve öğrenci istihdamlarıyla ilgili herhangi bir çalışma ve faaliyet yapmadıklarını görüyoruz. MAKSİAD olarak gösterdiğimiz çaba kadar diğer oda ve kurumlarında buna destek vermesi gerekmektedir. Eğer böyle çalışmalar yapmazsak ileride tornacı, kaynakçı, elektrikçi, tamirci gibi elemanları bulamayacağız. Geleceğimiz olan gençlerimiz bizler için en değerli yatırım. Tüm meslek lisesi mezunlarımızı iş başvurusu yapmak için MAKSİAD’a bekliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER