MESLEK SAHİBİ KADINLAR, GÜNLERİNİ KUTLADI

MESLEK SAHİBİ KADINLAR, GÜNLERİNİ KUTLADI

Denizli İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Mavi Yaşam Atölyeleri’nde bir seminer gerçekleştirdi.

Denizli İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’ne özel Mavi Yaşam Atölyeleri’nde ‘Girişimci Kadınlar’ konulu seminer düzenledi. Seminere; Pamukkale Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabahat Bayrak Kök, konuşmacı olarak katıldı. Çok sayıda üye ve davetlinin katıldığı seminerde ayrıca; müzik resitali ve çeşitli ikramlar da sunuldu.

“BU ÖZEL GÜNLER BİZİM İÇİN ANLAMLI”
Seminerle ilgili konuşan Denizli İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı Dedim Saracel, “Toplumlar kadınlarına verdikleri değerler ölçüsünde yükselirler.  Bizler de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü anmak için toplandık. Burada kadınların birlikte dayanışmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istedik. Bu özel günlerin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Sorunların çözülmesi açısından topluma faydası oluyor” dedi.

KÖK: “ÖNEMLİ OLAN İNSAN YETİŞTİRMEK”
Pamukkale Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabahat Bayrak Kök, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım. Böyle bir cinsiyetin dünyaya bir lütuf olarak geldiğini düşünüyorum. Kadınların bütün dünyaya sevgi, fedakarlık ve katkı verdiğini belirtmek istiyorum. Kadın ve girişimcilik anlamında burada bilgi vereceğiz. Kadınlarımız toplumsal hayatı doldurdukça Türkiye’nin konumunun çok daha farklı bir yere geleceğine inanıyorum. Asıl önemli olan insan yetiştirmek. İnsani değerlerle çocuklarımızı yetiştirdikçe ve onları hayata kazandırdıkça kadın ve erkek tartışması yapmayacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER